Tydzień w skrócie: Od Orbana do Gorbaczowa / PODCAST

Rosja, Węgry, Orban, Gorbaczow

Tydzień w skrocie: Od Orbana do Gorbaczowa [fot. flickr/Canva/kolaż autorstwa EURACTIV.pl]

W dzisiejszym odcinku „Tygodnia w skrócie” rozmawialiśmy o 90-tych urodzinach autora pierestrojki, nieustających strajkach w Birmie oraz o rozwodzie węgierskiego Fideszu z Europejską Partią Ludową***. I nie tylko. Zapraszamy do słuchania!

 

Co piątek, redaktor naczelna Karolina Zbytniewska oraz dziennikarze EURACTIV.pl Aleksandra Krzysztoszek i Mateusz Kucharczyk omawiają najświeższe oraz – według nas – najważniejsze wydarzenia z mijającego tygodnia.

Zapraszamy do słuchania i subskrybowania Podcastu Europejskiego w serwisach: Spotify, SoundcloudApple Podcasts i Google Podcasts. 

Wydawczyniami tego odcinka były Kinga Wysocka oraz Joanna Jakubowska.

Więcej naszych Podcastów Europejskich znajduje się TUTAJ. 

 

*** DISCLAIMER: W podkaście wskazujemy, do jakiej grupy politycznej Fidesz Viktora Orbána mógłby się udać po opuszczeniu Europejskiej Partii Ludowej (EPL). Pojawiła się jednak informacja, że Orbán rozważa też powołanie zupełnie nowej grupy. Powiedział bowiem, że zamierza zaoferować „dom obywatelom Europy, którzy nie chcą migrantów, którzy nie chcą wielokulturowości, którzy nie popadli w obłęd LGBTQ”. W tym celu, „musimy zbudować europejską demokratyczną prawicę” bez EPL.

Orbán chce stworzyć nową wersję europejskiej prawicy. Nie dla "obłędu LGBTIQ"

Premier Węgier stwierdził, że Europejska Partia Ludowa ostatecznie stała się partią lewicową.