Wybory w Niemczech: Zieloni w rządzie ożywią relacje polsko-niemieckie [WYWIAD]

Niemcy-Zieloni-Baerbock-Merkel-Scholz-Bundestag-wybory-CDU-SPD-unia-europejska-klimat-ekologia

Annalena Baerbock (na zdj.) jest kandydatka na stanowisko kanclerza z ramienia ugrupowania Zielonych. / Foto via flickr (CC BY-SA 2.0) [Bündnis 90/Die Grünen Nordrhein-Westfalen]

Wejście partii Zielonych do niemieckiego rządu jest szansą dla ożywienia stosunków polsko-niemieckich, które są obecnie na etapie wzajemnego tolerowania się, ale nie są specjalnie aktywne. W agendzie znajdą się inne niż dotychczas tematy, w których obu państwom jest po drodze oraz takie, gdzie należy poszukać wspólnego stanowiska, przekonuje Joanna Maria Stolarek, Dyrektorka Fundacji im. Heinricha Bölla w Warszawie.

 

 

Zapraszamy do słuchania i subskrybowania Podcastu Europejskiego w serwisach: SpotifySoundcloudApple Podcasts i Google Podcasts.

Wywiad przeprowadził Mateusz Kucharczyk. Wydawczynią odcinka jest Paulina Borowska.

Więcej Podcastów Europejskich EURACTIV znajduje się TUTAJ.

Baerbock, Laschet czy Scholz? Wszystko co trzeba wiedzieć o wyborach w Niemczech

Już w najbliższą niedzielę (26 września) wybory w Niemczech. Kto zastąpi na stanowisku kanclerz Angelę Merkel?

Jak wybory do Bundestagu zmienią Niemcy i jakie będą ich konsekwencje dla Europy – o tym dyskutować będą w dniach 28-29 września 2021 roku eksperci i ekspertki w trakcie otwartej dla publiczności i transmitowanej online konferencji „Niemcy pod lupą”.

Organizatorami debat są Fundacja im. Heinricha Bölla w Warszawie i warszawskie biuro European Council on Foreign Relations. Redakcja EURACTIV.pl jest partnerem medialnym wydarzenia. 

„Niemcy pod lupą” – co wybory do Bundestagu znaczą dla Polski i Europy?

W trakcie trzech debat dziesięciu ekspertów i ekspertek od polityki Niemiec będzie dyskutować o sytuacji naszego zachodniego sąsiada po niedzielnych wyborach do Bundestagu.