Feministyczna Polityka Zagraniczna: Kobiety Uratują Świat? [PODCAST]

kobiety, feminizm, feministyczna polityka zagraniczna

W 2018 roku rząd Szwecji opublikował podręcznik (Handbook Sweden’s Feminist Foreign Policy), w którym zostały opisane priorytety oraz doświadczenia z realizacji feministycznej polityki zagranicznej. A jakie podejście do udziału kobiet w polityce zagranicznej mają inne państwa? O tym w najnowszym odcinku Podcastu Europejskiego [fot. Canva]

Po co feminizm w polityce zagranicznej? Feministyczna polityka zagraniczna to narzędzie, które ma służyć nie tylko wzmocnieniu pozycji kobiet w społeczeństwie, ale także osiągnięciu pokoju na świecie, zrównoważonego rozwoju czy trwałego postępu gospodarczego.

 

 

O idei feministycznej polityki zagranicznej oraz roli kobiet w życiu społeczno-politycznym, przede wszystkim w obszarze relacji międzynarodowych opowiadała Małgorzata Kopka-Piątek, Dyrektorka Programu Europejskiego w Instytucie Spraw Publicznych, w rozmowie z Aleksandrą Kuśnierkiewicz z redakcji EURACTIV.pl.

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją pt. „Czy kobiety uratują świat? Feministyczna polityka zagraniczna”, która znajduje się tutaj.

Zapraszamy do słuchania i subskrybowania Podcastu Europejskiego w serwisach: Spotify, SoundcloudApple Podcasts i Google Podcasts. 

Więcej naszych Podcastów Europejskich znajduje się TUTAJ.