Szymon Hołownia zawiesza kampanię prezydencką

Szymon-Hołownia_-fot.-Twitter

Szymon Hołownia zawiesza kampanię prezydencką. Zapowiedział, że wznowi działania, „gdy tylko sytuacja się unormuje”.

 

Startujący jako niezależny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia ogłosił swoją decyzję w czasie, gdy wszelkie wysiłki polityczne kierowane są na walkę z epidemią koronawirusa. Hołownia stwierdził, ze wybory powinny zostać przełożone na czas, gdy życie polityczne na nowo się ustabilizuje. „Termin wyborów powinien zostać przełożony. Narzędziem do tego jest formalne wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, który de facto i tak już został w Polsce wprowadzony. Nie skompletujemy za tych kilka tygodni obsady komisji wyborczych. Frekwencja, za te niespełna dwa miesiące, może wynieść kilkanaście procent. Mielibyśmy więc w Polsce wyborczą wydmuszkę” – napisał Hołownia w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku.

Zapowiedział jednak, że to nie koniec kampanii, a jedynie zawieszenie operacji. „Nie rezygnuję ze startu. Wrócę do regularnej kampanii, gdy tylko sytuacja się unormuje”.

Koronawirus: Sytuacja w Polsce, Europie i na świecie

Europa stała się epicentrum pandemii koronawirusa. Obecność patogenu zdiagnozowano u ponad 425 tys. ludzi na świecie, wyzdrowiała dotąd ok. 1/4 zakażonych. Ponad 4 proc. osób zarażonych umarło. 
 
⚠️ UWAGA ⚠️ NOWY, STALE AKTUALIZOWANY ARTYKUŁ TUTAJ
https://www.euractiv.pl/section/bezpieczenstwo-i-obrona/news/koronawirus-sytuacja-w-polsce-europie-i-na-swiecie-aktualizacja/

https://www.euractiv.pl/section/bezpieczenstwo-i-obrona/news/koronawirus-sytuacja-w-polsce-europie-i-na-swiecie-aktualizacja/

 
Najnowsze informacje: TUTAJ
 

 

Polecane inne artykuły nt. pandemii …

Przedpołudniem do podobnej decyzji zachęcał kandydat PSL na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz. Sam jednak nie zdecydował się jeszcze zawiesić kampanii.

Tymczasem premier Mateusz Morawiecki zaprzeczył, aby planowane było przełożenie wyborów prezydenckich. Aby tak mogło się stać, zgodnie z Konstytucją, musiałby zostać wprowadzony stan nadzwyczajny. Pierwsza tura wyborów zaplanowana jest na 10 maja, druga na 24 maja.