Prezes PiS: Musimy wygrać wybory, żeby powstrzymać ofensywę zła

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji swojej partii w Katowicach, źródło twitter pisorgpl

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji swojej partii w Katowicach, źródło twitter pisorgpl

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przekonywał w czasie konwencji swojej partii w Katowicach, że Prawo i Sprawiedliwość musi wygrać nadchodzące wybory parlamentarne i przeciwstawić się „wielkiej ofensywie zła”.

 

Od piątku do niedzieli (5-7 lipca) w stolicy Śląska trwała konwencja programowa PiS. Debaty prowadzone w jej ramach poświęcone były m.in. wymiarowi sprawiedliwości, demokracji parlamentarnej, energetyce, przemysłowi stoczniowemu, małym i średnim przedsiębiorstwom, wojskom obrony terytorialnej czy służbie zdrowia.

„Musimy wygrać, żeby powstrzymać wielką ofensywę zła”

Jarosław Kaczyński przekonywał w sobotę (6 lipca), że Polska musi zostać wyspą wolności wbrew tym, którzy “chcą to zmienić i zakłócić”. “Jesteśmy wyspą wolności i dlatego jesteśmy tak cenni dla współczesnego świata i musimy – powtarzam – musimy uczynić wszystko, by to trwało” – podkreślił prezes PiS.

“Bo alternatywą jest czas przeszły – ten, w którym nic nie można było zrobić, wszystko było niemożliwe – ale (…) na swój sposób wzbogacony o to wszystko co ostatnio usłyszeliśmy i zobaczyli: o tą dziwną ofensywę – no, użyję tego określenia choć wiem, że będzie ono przedmiotem ataku – wielka ofensywe zła” – alarmował Kaczyński prawdopodobnie nawiązując w ten sposób  do wartości światopoglądowych, do których odwołuje się opozycja, zwłaszcza do tolerancji wobec środowisk LGBT. “Musimy tę ofensywę odrzucić, musimy wygrać” – dodał.

Europejska deklaracja PiS

“Europa wartości”, “Europa rodziny” i “europejskie wsparcie dla polskiej Wsi”, tak brzmią pierwsze trzy punkty deklaracji europejskiej, jaką przedstawiło na sobotniej konwencji Prawo i Sprawiedliwość. Jednak przyćmiło ją wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego poświęcone  postawom wobec środowisk LGBT.
 

W  sobotę (9 …

Na te słowa zareagował Donald Tusk. „Mówią, że chcą ‚odrzucić ofensywę zła’ i że będą szerzyć dobro. Cel ambitny, tylko kompetencje zupełnie nie te” – napisał w sobotę na twitterze szef Rady Europejskiej i były premier.

Demokracja, to przede wszystkim wiarygodność

Prezes PiS zapewniał w Katowicach, że nie ma demokracji bez wiarygodności. “Jeżeli formacje polityczne wprowadzają społeczeństwo w błąd, zapowiadają coś czego nie zrealizują, to wtedy cały mechanizm jest wielką manipulacją” – oświadczył wczoraj (7 lipca) Kaczyński. Przekonywał też, że PiS jest formacją demokratyczną.

Polskie władze zdecydowanie odrzucają opinię rzecznika TSUE ws. ustawy o SN 

Polskie władze zgodnie odrzucają zarzuty zawarte w wydanej wczoraj krytycznej opinii rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości UE ws. ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczącej nowopowołanej Izby Dyscyplinarnej  SN i Krajowej Rady Sądownictwa.

“Musimy budować wiarygodność, zaufanie i przekonywać społeczeństwo do dobrej zmiany. Musimy podtrzymywać dobry czas Polski i Polaków” – apelował  podsumowując konwencję programową swojej partii “Myśląc: Polska”. “Będziemy nadal szli drogą opartą o politykę przemyślaną i wiarygodną, bo bez wiarygodności nie ma demokracji” – zapowiedział prezes PiS.

Innej drogi nie ma

Na zakończenie spotkania w Katowicach Kaczyński oświadczył, że jego partia musi iść obraną drogą, bo – jak uzasadniał – „innej, dobrej dla naszej ojczyzny nie ma”. “Musimy w ten sposób uprawiać politykę, musimy budować wiarygodność, budować zaufanie i musimy w ten sposób przekonywać społeczeństwo do tego, co czynimy, do tej wielkiej dobrej zmiany” – stwierdził w niedzielę lider PiS. “W ten sposób także musimy podtrzymywać ten dobry czas Polaków, dobry czas Polski” – dodał.

Wybory parlamentarne w październiku lub listopadzie

“W październiku lub listopadzie, to decyzja pana prezydenta, odbędą się wybory” – powiedział m.in. prezes PiS reagując najprawdopodobniej na wypowiedź premiera z poprzedniego dnia. “Od wczesnego rana do nocy pracujemy do 12 października, niech będzie 11, bo cisza wyborcza, w sobotę można odpocząć” – zapowiedział Mateusz Morawiecki, co zostało uznane za ujawnienie terminu 13 października jako daty wyborów parlamentarnych.

Podaną przez premiera informacje zakwestionował też rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. “Nie ma jeszcze decyzji prezydenta Andrzeja Dudy co do daty wyborów, ani tego kiedy on tę datę ogłosi” – zapewnił podkreślając, że zarządzenie wyborów do Sejmu i Senatu leży w gestii prezydenta. “Byliśmy trochę zdziwieni słowami pana premiera” – przyznał Spychalski.

W ocenie Jarosława Kaczyńskiego spotkanie w Katowicach jest wielkim osiągnięciem i krokiem przygotowującym do kampanii wyborczej. Kaczyński przekonywał, że jesienne wybory PiS musi wygrać. “Musimy je wygrać. Zwyciężymy!” – podkreślił, a uczestnicy konwencji w odpowiedzi skandowali: „Zwy-cię-żymy!”.

Prezes PiS: Rozstrzygający bój jesienią

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewniał wczoraj wieczorem, że jego ugrupowanie jest “gwarancją polskiej suwerenności, polskiej niezależności i polskiej drogi do przodu”. Zapewniał także, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość pozostanie przy władzy, to Polaków nie będą dotyczyły dzisiejsze zagrożenia.