Polska: Narodowcy w obronie cywilizacji…

Straż Narodowa -narodowcy w obronie cywilizacji, źródło Twitter Robert Bąkiewicz

Straż Narodowa-narodowcy w obronie cywilizacji, źródło Twitter Robert Bąkiewicz

Narodowcy tworzą Straż Narodową – jak powiedział wczoraj prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz – “pewien rodzaj samoobrony – samoobrony katolickiej, cywilizacyjnej”. Jest to reakcja tego środowiska na poniedziałkową akcję w kościołach przeprowadzona przez protestujących przeciwko zaostrzeniu prawa do aborcji.

 

Zadaniem nowej formacji ma być m.in. obrona kościołów przed „profanacjami”, a ma ją tworzyć istniejąca już „Straż Marszu Niepodległości”. Narodowcy bronili ich zresztą już podczas dotychczasowych protestów.

Polska: Kolejny dzień masowych protestów po orzeczeniu TK ws. aborcji

Niedziela była kolejnym dniem masowych protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, które praktycznie wprowadza zakaz aborcji. Wielotysięczne demonstracje sprzeciwu odbyły się nie tylko w dużych miastach całego kraju, ale również w bardzo wielu nawet niewielkich miejscowościach. Demonstracje odbywały się również przed …

Robert Bąkiewicz przekonywał wczoraj (26 października), że podczas niedzielnego protestu to lewicowi aktywiści atakowali stronę narodową. “Ci ludzie chcą nas zniszczyć i zgnieść. Ja z tego miejsca mówię, że miecz sprawiedliwości nad nimi wisi i jeśli będzie trzeba, zgnieciemy ich w proch i zniszczymy tę rewolucję” – zapowiedział na poniedziałkowej konferencji przed Bazyliką Świętego Krzyża w Warszawie.

“Nie chcemy, żeby te środowiska, które są środowiskami antycywilizacyjnymi, atakowały nas, katolików, dlatego powołujemy pewien rodzaj samoobrony – samoobrony katolickiej, cywilizacyjnej” – dodał prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

“Środowiska lewicowe mówią, że to jest wojna. Tak, to jest wojna i my do tej wojny przystępujemy” – poinformował ogłaszając utworzenie nowej organizacji. ”Przyjmujemy, że od dziś jesteśmy w stanie wojny i cały wysiłek przekładamy na ten front. Czas pokoju i tolerowania barbarzyńców minął” – ocenił Bąkiewicz.

Reperkusje tegorocznego Marszu Niepodległości

Światowe media zgodnie wyraziły zaniepokojenie rasistowskimi, antysemickimi i ksenofobicznymi hasłami skandowanymi i wypisanymi na transparentach niesionych przez uczestników sobotniego Marszu Niepodległości. Tymczasem rząd potępił co prawda incydenty, do których wtedy doszło, ale sam marsz ocenił pozytywnie.

Narodowcy będą też występować przeciw dziennikarzom

Tomasz Kalinowski z zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości dodał, że jego członkowie będą występować na drogę prawną przeciwko dziennikarzom, którzy „kolportowali informacje, że wczoraj dochodziło do jakichś incydentów czy pobić”. “Wiemy też, że wobec pojedynczych osób, które broniły tutaj miejsca kultu, są stosowane groźby, aktywiści lewicowi mobilizują się do tego, żeby fizycznie rozprawiać się z takimi osobami – to niedopuszczalne” – podkreślił.

Stowarzyszenie, które wspiera działalność mediów narodowych, od kwietnia zachęca swoich członków i sympatyków do zgłaszania się na dziennikarski staż w tych mediach.

Nawet w 100. rocznicę odzyskania niepodległości Polska jest podzielona

Marsz w stolicy pod patronatem prezydenta z udziałem 250 tys. osób, ogólnopolskie odśpiewanie hymnu narodowego czy msza święta za ojczyznę w Świątyni Opatrzności Bożej – to tylko niektóre wydarzenia składające się na wczorajsze (11 listopada) uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości Polski.