Słowenia: Małżeństwo na czele ambasady Niemiec

Natalie Kauther i Adrian Pollmann będą od sierpnia br. zmieniać się na stanowisku ambasadora Niemiec co osiem miesięcy.

Natalie Kauther i Adrian Pollmann będą od sierpnia br. zmieniać się na stanowisku ambasadora Niemiec co osiem miesięcy. / Zdjęcie via flickr.com @Pedro Szekely licencja (CC BY-SA 2.0)

Ambasadorami Niemiec w Słowenii zostanie małżeństwo. Natalie Kauther i Adrian Pollmann będą od sierpnia br. zmieniać się na stanowisku ambasadora co osiem miesięcy.

 

 

Ambasadorami Niemiec w Słowenii zostanie małżeństwo. Natalie Kauther i Adrian Pollmann będą od sierpnia br. zmieniać się na stanowisku ambasadora co osiem miesięcy, poinformował portal 24ur.com. To pierwszy taki przypadek duetu ambasadorskiego w Słowenii.

Niemcy: MSZ pomaga łączyć życie prywatne z zawodowym

Niemieckie MSZ kierowane przez Heiko Maasa postanowiło wyjść na przeciw potrzebom małżeństwa – prywatnie rodziców trójki dzieci – aby zapewnić im możliwość pogodzenia życia zawodowego z życiem rodzinnym.

Ambasadorskie małżeństwo obejmie placówkę na cztery lata. W przeszłości oboje pełnili, jednocześnie stanowisko zastępców ambasadora w Bośni i Hercegowinie. Jako pierwszy obowiązki w Lublanie obejmie Adrian Pollmann.