Młodzieżówka PiS już broni kościołów

Młodzieżówka PiS na straży kościoła, źródło twitter Forum Młodych PiS

Młodzieżówka PiS na straży kościoła, źródło twitter Forum Młodych PiS

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wezwał wczoraj wszystkich członków swojej partii oraz jej sympatyków do obrony kościołów, narodu, ojczyzny oraz patriotyzmu, a członkowie młodzieżówki tej partii od razu zajęli stanowiska przed kościołami w wielu miejscowościach kraju. Tymczasem prymas Polski abp Wojciech Polak wezwał do deeskalacji konfliktu.

 

Wtorkowy (27 października) apel prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego był odpowiedzią na trwające od czwartku (22 października) masowe protesty wywołane orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego znacząco zaostrzające obowiązujące dotychczas prawo aborcyjne.

Koniec tzw. kompromisu aborcyjnego w Polsce

TK orzekł wczoraj, że aborcja w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu jest niezgodna z konstytucją. Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska już zapowiedziała, że obowiązujące dotychczas w tej dziedzinie prawo zostanie niebawem znowelizowane.

„Nasz Przewodniczący Michał Moskal przydzielił szefom okręgowym FM zadanie obrony miejsc świętych dla milionów Polaków. Kościoły muszą pozostać miejscem bezpiecznym, miejscem, w którym wierni będą mogli bez obaw sprawować kult. FM PiS w całym kraju będzie tego prawa bronić!” – przekazało wczoraj na Twitterze FM PiS. Szef młodzieżówki PiS i dyrektor biura prezydialnego partii został w tym tygodniu również szefem gabinetu politycznego wicepremiera ds. bezpieczeństwa Jarosława Kaczyńskiego.

Tymczasem członkowie Forum Młodych partii rządzącej już zdążyli stawić się na posterunku. “Nasi działacze są już w terenie i bronią miejsc kultu. Podejmujemy działania w różnych miejscach w kraju i będziemy informować na bieżąco” – odmeldowali na Twitterze niemal równocześnie z wezwaniem Kaczyńskiego.

“Bronimy naszych świątyń. Zachęcajcie znajomych, którym bliskie są chrześcijańskie wartości by również zaangażowali się w obronę Kościołów. Nie ma zgody na wandalizm, dewastacje i agresję. Raz jeszcze podkreślmy, mówimy nie przemocy!” – napisali.

Strzelanina w Wiedniu: nowe fakty. Wielka Brytania podnosi stan zagrożenia terrorystycznego / Europa i świat w skrócie

W związku z poniedziałkowym atakiem zatrzymano już 14 osób. / Europa i świat w skrócie.

Kluby Gazety Polskiej też tworzą swoje oddziały

Tego samego dnia “Niezależna” podała natomiast, że Forum Młodych PiS wesprze Straż Patriotyczną, którą tworzą właśnie Kluby „Gazety Polskiej”, po to by “chronić kościoły, pomniki i inne miejsca zagrożone atakami ze strony radykalnych lewicowych środowisk proaborcyjnych”.

“Znani z ofiarności i inicjatyw patriotycznych klubowicze „GP” zdecydowali, że wobec narastającej fali agresji wobec miejsc kultu i duchowieństwa będą pilnować kościołów przed zbezczeszczeniem i fizycznymi atakami” – przekazał wczoraj portal.

Tymczasem prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz już dzień wcześniej poinformował, że założył dzień wcześniej organizację samoobrony chrześcijan – Straż Narodową, która też będzie „bronić kościołów” (narodowcy ochraniali je zresztą już wcześniej).

Polska: Narodowcy w obronie cywilizacji…

Narodowcy tworzą Straż Narodową – jak powiedział wczoraj prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz – to “pewien rodzaj samoobrony – samoobrony katolickiej, cywilizacyjnej”.

Piotr Duda: Brońcie naszych kościołów

Z apelem o obronę kościołów wystąpił wczoraj również przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. „Brońcie naszych kościołów, angażujcie się w ochronę świętości mszy świętych, przeciwdziałajcie profanacjom symboli religijnych i naszych świątyń” – wezwał. “”Ja osobiście – jako katolik, ale też człowiek Solidarności, również nie będę w tej sytuacji bierny” – zapewnił.

Prymas Polski: Obowiązkiem chrześcijanina jest deeskalacja konfliktu

„Moralnym obowiązkiem chrześcijanina jest deeskalacja konfliktu, a nie jego wzmaganie” – przypomniał natomiast prymas Polski abp Wojciech Polak, odnosząc się do trwających protestów po wyroku TK w sprawie aborcji.

W liście do wiernych archidiecezji gnieźnieńskiej prymas uznał, że „niezwykle bolesne i godne potępienia są działania protestujących, którzy niszczą pomniki, elewacje kościołów, a także przerywają sprawowane tam msze święte”. Podkreślił przy tym, że „nie można oczekiwać od osób wierzących, aby wyparli się jednego z fundamentów swojej wiary, jakim jest szacunek dla każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci”. “Nie wolno nam jednak zapominać o przykazaniu miłości bliźniego” – zastrzegł jednak w swoim liście.