Małgorzata Kidawa-Błońska rezygnuje z walki o prezydenturę

Małgorzata Kidawa-Błońska, fot. Facebook

Małgorzata Kidawa-Błońska, fot. Facebook

Małgorzata Kidawa-Błońska oficjalnie wycofała się z wyścigu o fotel prezydencki. Decyzja ma związek ze znacznym spadkiem poparcia dla kandydatki.

 

„Nie będę brała udziału w tych wyborach” – powiedziała kandydatka Platformy Obywatelskiej. W oświadczeniu wygłoszonym dziś w Sejmie Małgorzata Kidawa-Błońska wzięła na siebie odpowiedzialność za spadek popularności w sondażach, przyznała jednak, że dzięki jej staraniom udało się zapobiec organizacji wyborów 10 maja. „Gdyby nie mój mocny głos, te wybory w maju pewnie by się odbyły” – stwierdziła.

Po rozpoczęciu kampanii wyborczej Małgorzata Kidawa-Błońska cieszyła się ponad dwudziestoprocentowym poparciem, jednak z czasem zaczęła tracić poparcie na rzecz innych opozycyjnych kandydatów Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Obecnie w sondażach mogłaby liczyć na ok. 5 proc. głosów.

Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Kidawę-Błońską. Jako najbardziej prawdopodobnych następców wymienia się nazwiska prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego oraz byłego ministra spraw zagranicznych, a obecnie europosła, Radosława Sikorskiego. Decyzję Platformy Obywatelskiej poznamy najprawdopodobniej jeszcze dziś.