Ceremonia upamiętniająca Kohla 1 lipca

Helmut Kohl

Helmut Kohl, b. kanclerz Niemiec// Źródło: CDU

1 lipca br. Unia Europejska uczci b. kanclerza Niemiec Helmuta Kohla. To pierwsza ogólnoeuropejska ceremonia upamiętniająca konkretną osobę.

 

Wczoraj (20 czerwca) Komisja Europejska poinformowała, że razem z Parlamentem Europejskim i Radą zorganizuje uroczystość upamiętniającą Helmuta Kohla, kanclerza Republiki Federalnej Niemiec w okresie jej zjednoczenia z Niemiecką Republiką Demokratyczną. Odbędzie się ona 1 lipca w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

Kohl zmarł w piątek 16 czerwca. Wówczas przewodniczący KE Jean-Claude Juncker określił go mianem „przyjaciela i mentora”.

UE upamiętni Helmuta Kohla

UE chce zorganizować ogólnounijną uroczystość upamiętniającą zmarłego w piątek b. kanclerza Niemiec Helmuta Kohla. Rozmowy są już prowadzone z jego rodziną i niemieckimi władzami.
 

W piątek 16 czerwca zmarł były kanclerz Niemiec Helmut Kohl. Zapisał się on w historii Europy jako …

Kanclerz był jedną z trzech osób w historii, które otrzymały tytuł honorowego obywatela Europy. W czasach swojego przewodniczenia Niemcom, Kohl wspierał europejską integrację – był m.in. zwolennikiem utworzenia wspólnej unijnej waluty i przyczynił się do jej powstania.