Zamach na WTC: „To był moment definiujący politykę USA na kolejne 20 lat” [PODCAST]

janusz-reiter-podcast-zamach-na-wtc-rocznica-usa-ameryka-afganistan-terroryzm-terrorysci-atak-polityka-amerykanska-islam-bin-laden

"Był to punkt zwrotny, wynikający z szoku, że wojna, choć niekonwencjonalna, toczy się na terytorium USA", mówi Janusz Reiter. Na zdj. National September 11 Memorial & Museum (znane również jako 9/11 Memorial & Museum) – pomnik i muzeum w Nowym Jorku upamiętniające ofiary ataków terrorystycznych z 11 września 2001 r. [unsplash]

Dla Ameryki było szokiem, że zamachu na WTC nie przewidziano i nie potrafiono mu zapobiec. Był to punkt zwrotny, wynikający z szoku, że wojna, choć niekonwencjonalna, toczy się na terytorium USA, mówi w rozmowie z EURACTIV.pl Janusz Reiter, były ambasador RP w Niemczech i USA.

 

 

 

W najnowszym odcinku Podcastu Europejskiego były ambasador RP w Niemczech i USA Janusz Reiter opowiada o tym, jak zamachy z 11 września 2001 r. wpłynęły na społeczność amerykańską, politykę zagraniczną USA, a także na cały świat.

Wywiad został przeprowadzony przez dziennikarza redakcji EURACTIV.pl Jakuba Krystka.

Zapraszamy do słuchania i subskrybowania Podcastu Europejskiego w serwisach: Spotify, SoundcloudApple Podcasts i Google Podcasts. 

Więcej naszych Podcastów Europejskich znajduje się TUTAJ.