Chiny: Najwięcej zakażeń SARS-CoV-2 od marca

W ciągu ostatnich 24 godzin w Chinach potwierdzono oficjalnie 61 nowych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Nowe infekcje, nie dotyczą osób powracających z zagranicy.

W ciągu ostatnich 24 godzin w Chinach potwierdzono oficjalnie 61 nowych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Nowe infekcje, nie dotyczą osób powracających z zagranicy./Foto via unsplash

Chiny poinformowały, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono największą liczbę nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 od marca. Większość przypadków stwierdzono u osób, które w ostatnim czasie nie przebywały zagranicą.

 

 

W ciągu ostatnich 24 godzin w Chinach potwierdzono oficjalnie 61 nowych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Nowe infekcje, nie dotyczą osób powracających z zagranicy.

Chiny: Zakażenia efektem lokalnego ogniska SARS-CoV-2

Z informacji chińskiej Komisji Zdrowia wynika, że w ciągu minionych 24 godzin w kraju odnotowano 61 nowych zakażeń koronawirusem, z czego 57 przypadków to zakażenia potwierdzone u osób, które w ostatnim czasie nie przebywały zagranicą. Jest to najwyższa liczba infekcji od 6 marca, kiedy zgłoszono 75 zakażeń.

Chińskie władze poinformowały, że 41 przypadków potwierdzono w północno-zachodnim regionie Sinciang, gdzie w połowie lipca doszło do nagłego wybuchu epidemii w stolicy regionu Urumczi. W prowincji Liaoning na północnym wschodzie zarejestrowano 14 przypadków, a w Jilin – 2.

Chiny uchwaliły kontrowersyjne prawo ws. Hongkongu

Przywódca ChRL Xi Jinping podpisał ustawę dotyczącą bezpieczeństwa Hongkongu. Nowe prawo wywołało sprzeciw USA, NATO i UE.

Korea Północna: Pierwsze zakażenie?

Obydwie prowincje graniczą z Koreą Północną. Tamtejsza oficjalna agencja prasowa poinformowała w niedzielę (26 lipca) o pierwszym podejrzeniu zakażenia koronawirusem. Miało ono zostać wykryte u osoby, która 19 lipca wróciła do miasta Kaesong z „nielegalnego pobytu za granicą”. Z tego powodu miasto zostało zablokowane, a w jego rejonie wprowadzono stan wyjątkowy.

Północnokoreańska agencja prasowa KCNA przekazała, że osoba podejrzewana o zakażenie SARS-CoV-2 to uciekinier, który trzy lata temu zbiegł z kraju, a w lipcu postanowił do niego powrócić, przekraczając nielegalnie granicę. Korea Północna do tej pory nie zgłaszała oficjalnie żadnego przypadku zakażenia SARS-CoV-2.

Kim jest Kim Jo-Dzong – siostra przywódcy Korei Północnej?

Ewentualne zastąpienie przez Kim Yo-Jong brata jako przywódcy Korei Północnej byłoby niezgodne z rodzinną tradycją dynastii Kimów.

Chiny: W niedzielę w Urumczi rozpoczęto druga falę masowych testów

Seria badań ma na celu wykrycie zakażeń SARS-CoV-2 u mieszkańców, którzy uprzednio uzyskali wynik fałszywie negatywny. Było to następstwem masowych badań przeprowadzonych na początku lipca, którym poddano około 65 proc. mieszkańców Urumczi – około 1,7 mln osób.

Jak dotąd nie potwierdzono przyczyny pojawienia się nowego ogniska w Sinciang. O nowych 178 infekcjach poinformowano zaledwie kilka dni po wizycie prezydenta Xi Jinpinga w regionie.