XIII Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze

Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze

Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze to projekt organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych SGH i Kölner Verein für Europäische Zusammenarbeit przy Universität zu Köln. Projekt przybliża studentom strukturę polsko-niemieckich relacji gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnych problemów i wyzwań.

 

Niemcy to obecnie jedna z najdynamiczniej rozwijających się gospodarek świata, a jednocześnie najważniejszy partner handlowy Polski, z którym łączy nas kooperacja na wielu płaszczyznach. Polsko–Niemieckie Forum Gospodarcze stawia sobie ambitne cele rozwijania i umacniania tej współpracy, również na szczeblu akademickim.

PNFG składa się z dwóch etapów:

 26 – 30 kwietnia: wizyta polskiej delegacji w Kolonii
Podczas pobytu w Niemczech odwiedzimy m.in. Giełdę Papierów Wartościowych we Frankfurcie i Konsulat RP w Kolonii, a także weźmiemy udział w panelach dyskusyjnych i spotkaniach z ekspertami na wydziale Ekonomiczno-Handlowym Uniwersytetu w Kolonii.

 10 – 14 maja: rewizyta studentów z Niemiec w Warszawie
Podobnie jak część niemiecka, wizyta naszych niemieckojęzycznych gości skupi się
na gospodarczych aspektach relacji polsko-niemieckich. Odwiedzimy m.in. Giełdę Papierów Wartościowych, weźmiemy udział w warsztatach oraz panelach dyskusyjnych i spotkaniach
z ekspertami z branży.

Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby do wzięcia udziału w otwartych warsztatach oraz panelach dyskusyjnych w ramach części Forum w Warszawie – informacje dotyczące dokładnych terminów oraz miejsca będziemy publikować na stronie www.sknsz.pl w zakładce Projekty/Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze oraz na profilu Polsko-Niemieckiego Forum Gospodarczego na portalu Facebook.

Projekt współfinansowany jest ze środków Fundacji PZU.