#STARS4MEDIA LAB

Stars4Media

#Stars4Media Lab odbędzie się online już 25 maja

Innowacje medialne: rosną w liczbę, szybkość i siłę!

Wtorek, 25 maja, godz. 10.00 – 12.30

REJESTRACJA

Jak będzie wyglądał europejski sektor medialny w przyszłości?

Jaki wpływ na media mają zachowania użytkowników, zwłaszcza tych młodych?

Czy firmy medialne podejmują działania w związku z nowymi nawykami użytkowników oraz w jaki sposób to robią?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas #Stars4Media Lab, które odbędzie się online już 25 maja.

Eksperci i menedżerowie do spraw mediów, czołowi naukowcy, decydenci i specjaliści w dziedzinie mediów z całej Europy będą dyskutowali jak innowacje zmieniają europejski rynek mediów w ramach dwóch paneli:

  1. Podczas pierwszej sesji zaprezentowane zostaną przykłady z radia, podcastów, programów telewizyjnych i wiadomości, koncentrujące się na innowacjach przynoszących korzyści przedsiębiorstwom.
  2. Drugi panel poświęcony będzie zarządzaniu zmianami i rozwojowi umiejętności potrzebnych firmom do lepszego przystosowania się do szybko zmieniającego się rynku medialnego.

Podczas #Stars4Media Lab przedstawimy koncepcję czterodniowej sesji Pitching Online, podczas której osoby zainteresowane udziałem w programie Stars4Media Call for Initiatives będą mieli możliwość zaprezentowania swoich pomysłów jurorom. Pierwsza runda naboru zakończyła się otrzymaniem liczby wniosków znacznie przekraczającej spodziewany cel: otrzymaliśmy 82 wnioski od 330 specjalistów z około 150 organizacji medialnych / firm i start-upów.

Tegoroczny drugi nabór wniosków do konkursu Stars4Media jest wciąż otwarty: zainteresowane osoby zachęcamy do wzięcia udziału w # Stars4Media Lab w poszukiwaniu inspiracji, a następnie przesłania swojej propozycji projektowej do 1 lipca 2021 r.

Stars4Media jest współfinansowany przez pilotażowy projekt „wschodzące gwiazdy”, przegłosowany dwukrotnie przez Parlament Europejski.

Pakiet projektów NEWS został przedstawiony w grudniu ubiegłego roku przez Komisję Europejską w ramach Planu Działania dla Mediów, który ma zostać wdrożony w szczególności w ramach programu Kreatywna Europa.

 

Czym jest program Stars4Media?

Stars4Media to pierwszy europejski program wymiany innowacji, którego celem jest ułatwienie współpracy transgranicznej między specjalistami w dziedzinie mediów, aby przyspieszyć innowacje w mediach. Specjaliści w dziedzinie mediów, organizacje medialne i firmy technologiczne z krajów UE mają szansę współpracować w ramach oddolnych inicjatyw w celu testowania pomysłów i technologii, opracowywania nowych modeli biznesowych i tworzenia treści dziennikarskich.

Pierwsza edycja programu Stars4Media, jako projekt pilotażowy, odbyła się w 2020 roku i była dobrze przystosowana do zmian związanych z pandemią COVID-19.

Drugą edycję programu Stars4Media zainaugurowała wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vĕra Jourová na szczycie Media4Europe. Wydarzenie, podzielone na dwie sesje, umożliwiło przedstawienie opinii o nagrodzonych inicjatywach, po których nastąpiła debata polityczna wysokiego szczebla na temat stanu europejskiego sektora mediów informacyjnych. W panelu głos zabrali kluczowi członkowie Parlamentu Europejskiego i przedstawiciele mediów wspierających akcję NEWS w kontekście planu działania dla mediów. W maju Stars4Media Lab wprowadza innowacje w dziedzinie mediów w praktyce.

Druga edycja programu Stars4Media odbywa się się w 2021 roku, z dwoma terminami składania wniosków: 1 maja (zamknięte) i 1 lipca (otwarte).

Partnerami programu są Vrije Universiteit Brussel (VUB) – koordynator programu, Europe’s Media Lab (Fondation EURACTIV) – inicjator programu, Europejska Federacja Dziennikarzy (EFJ) oraz Światowe Stowarzyszenie Gazet i Wydawców Wiadomości (WAN- IFRA).

Projekt jest współfinansowany przez Komisję Europejską.

Dowiedz się więcej o naszym programie na www.stars4media.eu, dołącz do naszej społeczności LinkedIn i śledź nas na Twitterze!

 

Kontakty z mediami:

Christophe Leclercq, Przewodniczący, Europe’s MediaLab (Fundacja EURACTIV) founder@euractiv.com

Antonia Loncar, Starszy Menedżer ds. Projektów i Komunikacji, Europe’s MediaLab (Fundacja EURACTIV), communicationmedialab@euractiv.com

 

Organizatorzy:

Luciano Morganti, Koordynator Projektu Stars4Media, Vrije Universiteit Brussel (VUB), Luciano.Morganti@vub.be

Cătălina Dumbrăveanu, Menedżer Projektu Stars4Media, Vrije Universiteit Brussel (VUB), Catalina.Dumbraveanu@vub.be

Giordano Zambelli, Koordynator Jury, Vrije Universiteit Brussel (VUB), Giordano.Zambelli@vub.be