Dołącz do drugiej edycji Stars4Media: Aplikuj, aby współpracować ponad granicami w zakresie inicjatyw związanych z innowacjami medialnymi

Stars4Media Social Media Image1

Tworzony przez media i dla mediów oraz współfinansowany przez Unię Europejską, Stars4Media wspiera wspólne inicjatywy opracowane przez co najmniej dwie organizacje medialne z dwóch różnych krajów UE.

Inicjatywy te powinny przyczyniać się do innowacji w nowych produktach i formatach wydawniczych, pojawiających się technologiach lub innowacjach na poziomie organizacyjnym. Stars4Media Second Edition to kontynuacja pierwszego europejskiego programu wymiany innowacji dla profesjonalistów z branży medialnej w celu przyspieszenia innowacji i współpracy transgranicznej.

Uczestnicy to przedstawiciele mediów (głównie młode „wschodzące gwiazdy” oraz ich opcjonalni starsi mentorzy – wszyscy kwalifikują się do grantu), współpracujący w ramach „inicjatyw” Stars4Media. Inicjatywa to nowatorski pomysł, który powstanie w ciągu 4 miesięcy i skupi się na jednym z trzech obszarów tematycznych: Dziennikarstwo, zaufanie i uczestnictwo; Technologia medialna i marketing; Inne innowacje.

 

Dlaczego warto wziąć udział w drugiej edycji Stars4Media?

 

Jako profesjonalista w dziedzinie mediów:

●  Będziesz współpracować z inną europejską organizacją medialną przez 4 miesiące
● Możesz skorzystać z coachingu międzynarodowych ekspertów ds. mediów, aby przetestować swój innowacyjny pomysł
● Zdobędziesz praktyczne umiejętności w takich obszarach jak: raportowanie jakości, dziennikarstwo danych, sztuczna inteligencja i technologie tłumaczeniowe, marketing, rozwój biznesu i media społecznościowe
● Dołączysz do społeczności innowatorów medialnych z całej Unii Europejskiej
● Otrzymasz dotację w wysokości 5 400 €

Jako organizacja medialna lub firma technologiczna:

● Będziesz testować nowe produkty redakcyjne i technologiczne oraz nowe modele biznesowe
● Rozwiniesz swoją sieć kontaktów dzięki innowacyjnym firmom medialnym i technologicznym z całej Europy
●  Będziesz motywował i angażował w działania swoich pracowników
● Otrzymasz dotację w wysokości do 16 200 €
● Będziesz wymieniał się najlepszymi praktykami z innowacyjnymi organizacjami medialnymi

Zapoznaj się z otwartym zaproszeniem Stars4Media do udziału w programie i złóż wniosek do 1 maja 2021 r.

Aby uzyskać wskazówki, jak znaleźć partnerów, dołącz do społeczności Stars4Media na LinkedIn. Stars4Media jest tworzone przez Uniwersytet VUB, European MediaLab (Fondation EURACTIV), WAN-IFRA i Europejską Federację Dziennikarzy oraz  współfinansowane przez Komisję Europejską.