LITERATURA NA JASNEJ

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej zaprasza do saloniku literackiego na Jasnej.

7 grudnia o godz. 18.00 spotkanie z rumuńską pisarką, Ioaną Pârvulescu, laureatką Europejskiej Nagrody Literackiej za książkę Życie zaczyna się w piątek. Porozmawiamy nie tylko z autorką, ale również z tłumaczami książki, a także przeczytamy jej fragmenty w językach rumuńskim i polskim.

Literatura na Jasnej to inicjatywa mająca przybliżyć Polakom twórczość literacką pisarzy europejskich, a równocześnie wspierać wymianę kulturową oraz sprzyjać lepszemu porozumieniu między mieszkańcami krajów Unii Europejskiej.

Spotkania będą odbywać się cyklicznie, co dwa miesiące, w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej przy ulicy Jasnej 14/16a w Warszawie, z udziałem pisarzy pochodzących z różnych krajów Unii Europejskiej oraz ich tłumaczy na język polski. Rozmowy, prowadzone przez Michała Nogasia, przeplatane będą czytaniem fragmentów książek w języku oryginału oraz w języku polskim.

Każdorazowo zapewniamy symultaniczne tłumaczenie na język polski.

Ioana Pârvulescu (ur. 1960 w Braszowie) ukończyła Uniwersytet Bukareszteński, gdzie obecnie prowadzi wykłady ze współczesnej literatury rumuńskiej. Tłumaczy także literaturę francuską i niemiecką na język rumuński.
 

Zapraszamy i prosimy o zgłoszenie udziału na stronie http://bit.ly/Parvulescu