KonferencjaCE 2018: Wojny w czasach cyfrowej rewolucji – Europa i świat wobec nowoczesnych zagrożeń

Informacja prasowa


27 kwietnia w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej wybitni przedstawiciele świata polityki, mediów oraz bezpieczeństwa narodowego będą rozmawiać o naszym bezpieczeństwie wewnętrznym i zewnętrznym w obliczu nowych zagrożeń. Wśród naszych gości pojawią się m.in. Ludwik Dorn, Jacek Matuszak, Ppłk. Mariusz Rukat, Małgorzata Fraser czy Jacek Bartosiak.

 

Już 27 kwietnia 2018 roku, w gmachu BUW przy ul. Dobrej 56/66 w Sali Konferencyjnej (316), odbędzie się KonferencjaCE pt.: „Wojny w czasach cyfrowej rewolucji – Europa i świat wobec nowoczesnych zagrożeń”.

Tegoroczne wydarzenie jest już XII edycją corocznej konferencji organizowanej przez społeczność Centrum Europejskiego UW. Podczas tej edycji podejmiemy refleksję wokół przemian dokonujących się obecnie na świecie i w Europie. Ostatnia dekada pozwoliła nam doświadczyć rewolucji komunikacyjnej – zostały stworzone nowe potęgi gospodarcze, globalizacja gwałtownie przyśpieszyła, a dotychczasowy ład społeczny uległ zmianie. Obecnie powstaje coraz więcej zagrożeń, na które często nie jesteśmy gotowi. Wynikają one z nowej rzeczywistości – terroryzm, wojny hybrydowe, kradzieże tożsamości czy brak publicznej kontroli stają się powszechne.

Razem z zaproszonymi ekspertami pragniemy wspólnie zastanowić się jakich niebezpieczeństw należy się spodziewać w dzisiejszym świecie i jak się przed nimi obronić? Jak monitorować działalność terrorystów i cyberprzestępców? Jak chronić tożsamość i prywatność aby zachować bezpieczeństwo imprez masowych czy prywatnych danych i pieniędzy? Na powyższe pytania oraz wiele innych postaramy się odpowiedzieć już 27 kwietnia.

Całej dyskusji będzie przyświecać fundamentalne pytanie czym dla obywateli jest dzisiaj bezpieczeństwo, ile jesteśmy w stanie oddać, by czuć się bezpiecznie i jaka jest nowa definicja obrony narodowej w erze cyfrowej.

Z programem konferencji można zapoznać się na stronie: www.centrumdebaty.pl

Patronat nad konferencją objęli: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Radio Kampus, dlastudenta.pl, Perspektywy, Centrum Stosunków Międzynarodowych, Europejska Akademia Dyplomacji, Forum Młodych Dyplomatów, Fundacja Republikańska, euractiv.pl, Konfederacja Lewiatan, Fundacja Schumana, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, PECSA, Marszałek woj. mazowieckiego, Instytut Kościuszki

 Organizatorami wydarzenia są: Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Centrum Europa !CE, Samorząd Studentów Centrum Europejskiego UW oraz Koło Naukowe Europa Nova.