Konferencja w sprawie przyszłości Europy: prof. Danuta Hübner i Włodzimierz Cimoszewicz o praworządności i polityce zagranicznej UE

 W wydarzeniu weźmie udział dwoje europosłów – prof. Danuta Hübner i Włodzimierz Cimoszewicz – którzy ponad politycznymi podziałami partyjnymi zrelacjonują uczestnikom przebieg pierwszej sesji plenarnej Konferencji i przedstawią, jakie będą jej dalsze etapy.

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza na debatę obywatelską z udziałem posłów do Parlamentu Europejskiego prof. Danuty Hübner i Włodzimierza Cimoszewicza, która odbędzie się w środę 23 czerwca o godz. 18:30. Polscy delegaci do sesji plenarnej Konferencji w sprawie przyszłości Europy będą dyskutować z obywatelami o tym, czego oczekują oni od Unii Europejskiej.

 

Konferencja w sprawie przyszłości Europy (CoFoE) ma umożliwić Europejczykom dzielenie się swoimi pomysłami i wspólne kształtowanie przyszłości naszego kontynentu podczas debat i dyskusji prowadzonych przez samych obywateli. Dotąd zarejestrowanych zostało już prawie 1000 takich wydarzeń, zaś 17 tysięcy Europejczyków zarejestrowało się na specjalnej platformie Konferencji (TUTAJ). CoFoE jest wspólnym przedsięwzięciem Parlamentu Europejskiego, Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej. Inauguracyjna sesja plenarna konferencji odbyła się w sobotę 19 czerwca w Strasburgu.

Z tej okazji Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza na debatę, która odbędzie się w środę 23 czerwca o godz. 18:30 w formacie online. W wydarzeniu weźmie udział dwoje europosłów – prof. Danuta Hübner i Włodzimierz Cimoszewicz – którzy ponad politycznymi podziałami partyjnymi zrelacjonują uczestnikom przebieg pierwszej sesji plenarnej Konferencji i przedstawią, jakie będą jej dalsze etapy. Debatę moderować będzie Karolina Zbytniewska, redaktorka naczelna serwisu Euractiv.pl. Spotkanie organizowane jest pod szyldem projektu wspólnie.eu.

Prosimy o zadawanie pytań za pośrednictwem komentarzy pod transmisją na naszym profilu na Facebooku, lub ustnie po dołączeniu do spotkania na platformie Webex.

Aby otrzymać link do spotkania prosimy o zgłoszenie się drogą mailową do 23 czerwca do godziny 17:00 pod adres:

media-pl@europarl.europa.eu

Zapraszamy – nie tylko do oglądania, ale też komentowania i zadawania pytań w trakcie debaty!