Praktyki w EURACTIV.pl

ZAPRASZAMY NA PRAKTYKI DO EURACTIV.pl!

EURACTIV.pl jest polską odsłoną europejskiej sieci medialnej EURACTIV publikującej teksty w 12 państwach i 12 językach. Specjalizujemy się w sprawach europejskich i międzynarodowych.

 

Oferujemy bezpłatne praktyki o profilu dziennikarsko-tłumaczeniowym oraz komunikacyjnym osobom, które chcą się rozwijać i są gotowe na nowe wyzwania. W naszym zespole cenimy sobie rzetelność, pracowitość oraz otwarty umysł.

Praktyki trwają od miesiąca do trzech i mają miejsce w siedzibie EURACTIV.pl niedaleko Placu Politechniki (ul. Noakowskiego 10/38).

Wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego odpowiadająca min. poziomowi B2. Mile widziane dodatkowe języki obce.

Dyspozycyjność min. 20 godzin tygodniowo jest mile widziana, ale jesteśmy również otwarci na elastyczność w zakresie ilości godzin i czasu odbycia praktyki, które umówimy indywidualnie.

Jaki będzie Twój zakres obowiązków?

W zależności od profilu kandydatów będzie to:

  • tłumaczenie artykułów z EURACTIV.com lub z odsłon EURACTIV w innych językach, które będą publikowane na stronie EURACTIV.pl
  • pisanie własnych tekstów na aktualne tematy, które publikowane będą na stronie EURACTIV.pl
  • działania komunikacyjne i promocja tekstów oraz wsparcie przy bieżących projektach i administracji EURACTIV.pl.

Zainteresowanych prosimy o nadesłanie CV na adres: euractiv@euractiv.pl wraz z krótkim (maksymalnie jednostronicowym) listem motywacyjnym oraz informacją o terminach dostępności.

Dodatkowym atutem będzie stworzenie własnego artykułu związanego z tematyką naszego portalu lub zaprezentowanie przetłumaczonego, dowolnego artykułu ze strony www.euractiv.com. Na tej podstawie skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Każdy z praktykantów otrzyma referencje.


Poznaj opinię naszych byłych praktykantów o pracy w EURACTIV.pl

Kinga Jaromin

Moja praktyka w EURACTIV Polska polegała na koordynowaniu projektu „Team Europe goes Oxford”, czyli cyklu debat oksfordzkich dla studentów uczelni, które odbywały się w ośmiu polskich miastach. W czasie trwania projektu blisko współpracowałam z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie i we Wrocławiu, z siecią ekspertów Team Europe oraz z Centrami Dokumentacji Europejskiej. Projekt był bardzo ambitny i pozwolił mi na rozwinięcie wielu ważnych umiejętności, a przy tym dał szansę na nawiązanie ciekawych kontaktów. Niezależność, którą mogłam się cieszyć w wykonywaniu swoich obowiązków pozwoliła mi kształtować charakter całego projektu, co dało mi sporo satysfakcji. Odpowiedzialne zadania, możliwość wprowadzania swoich pomysłów w życie, a przy tym świetna atmosfera w pracy to najważniejsze cechy praktyki w EURACTIV, którą serdecznie polecam.

Patrycja Grzybowska

„Może zabrzmi to banalnie, ale praktyki w EURACTIV pozwoliły mi rozwinąć skrzydła! Mogłam pogłębiać wiedzę w mojej ulubionej dziedzinie – energetyce, a jednocześnie sprawdzić się w innych tematach, jak np. rynek wewnętrzny, polityka społeczna, czy zagraniczna UE. Przygotowując teksty nauczyłam się także wykorzystywać dane z tabel i wykresów, które wcześniej jak każdego humanistę mnie przerażały. Dziś, pracując jako PR Manager w agencji Prime Time PR, wykorzystuję tę umiejętność przygotowując artykuły dla klientów z różnych branż.”

Iza Pierzchała

„Staż w EURACTIV to jak na razie najciekawsze doświadczenie w moim życiu zawodowym. Już w pierwszym tygodniu pracy zostałam obdarzona zaufaniem zespołu i miałam szansę być uczestnikiem inspirujących konferencji. Redakcja EURACTIV pozwala na szybki rozwój, a to dzięki różnorodności zadań – nauczyłam się jak pisać dobre artykuły informacyjne, jak stawiać trafne pytania w wywiadach, jak przygotować ofertę biznesową, jak zorganizować konferencję, czy poprowadzić własny projekt z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. Dowiedziałam się, jakie to cudowne uczucie napisać artykuł z komisji sejmowej szybciej niż wszystkie inne redakcje! Za szczególnie cenne uważam doświadczenie międzynarodowe, ponieważ EURACTIV jest siecią europejskich redakcji, dzięki czemu często współpracuje z dziennikarzami z innych krajów przy realizacji projektów. Dzięki EURACTIV odważyłam się rozmawiać z ludźmi i stawiać przed sobą coraz większe wyzwania!”

Kinga Prokop

Studiuję dziennikarstwo, ale żadne zajęcia nie dały mi tyle praktycznych umiejętności z zakresu pisania co staż w EURACTIV.pl. W trakcie moich praktyk tłumaczyłam i pisałam własne teksty z zakresu szeroko pojętych stosunków międzynarodowych. Praca w redakcji dała mi niezbędne umiejętności warsztatowe, jak znajomość zasad konstruowania poprawnego tekstu informacyjnego. W czasie praktyk w EURACTIV zyskałam jednak znacznie więcej. Poszerzyłam swoją wiedzę o świecie i zachodzących w nim procesach, a także wyrobiłam w sobie ważne w zawodzie dziennikarza cechy: sumienność, rzetelność i skrupulatność. Dzięki EURACTIV udało mi się też wyjechać do Brukseli gdzie mogłam na własne oczy zobaczyć miejsca w których zapadają istotne dla losów Unii Europejskiej decyzje i poznać ludzi, którzy je podejmują.

Viorica-Valeria Ciobanu

Jako studentka drugiego roku Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim byłam zawsze zainteresowana zrozumieniem wydarzeń rozgrywających się na arenie międzynarodowej. Jako osoba dla której język polski nie jest językiem ojczystym, byłam szczególnie zainteresowana doskonaleniem swojej polszczyzny. Praktyka w redakcji EURACTIV.pl  w pełni spełniła moje oczekiwania. W ciągu trzech miesięcy zdobyłam ogromne doświadczenie w pisaniu własnych tekstów oraz w tłumaczeniu artykułów z języka angielskiego i rumuńskiego na tematy dotyczące Unii Europejskiej. Dzięki EURACTIV.pl miałam wyjątkową okazję brać udział w konferencjach, warsztatach dziennikarskich oraz w spotkaniach z europosłami. Redaktor naczelna wspierała rozwój moich umiejętności, a koledzy z redakcji byli bardzo pomocni. Jestem zadowolona z mojego pierwszego uniwersyteckiego stażu w ramach EURACTIV.pl.