Euroentuzjastyczna decyzja brytyjskiego premiera, który od razu bez żadnych ograniczeń otworzył granice dla pracowników z "nowej" Europy, doprowadziła w konsekwencji do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
Holandia jest na dobrej drodze, aby stać się pierwszym z sześciu państw założycielskich EWG, które porzuci proeuropejski kurs, pisze wydawca EURACTIV.com René Moerland.
Propozycja rozporządzenia w sprawie opakowań zawiera poważne braki, jeśli chodzi o jej poparcie badaniami naukowymi, uważa dyrektor Europejskiego Sojuszu na rzecz Opakowań Papierowych (EPPA).
Dlaczego wielu z nas potrafi oszczędzać swoje pieniądze, ale znacznie rzadziej je inwestuje? - pyta Mairead McGuiness, komisarz UE ds. stabilności finansowej, usług finansowych i unii rynków kapitałowych.
Pod wpływem agitacji populistów i ingerencji totalitarnych państw reżimowych demokracja traci na popularności nawet w krajach, w których jest ona dobrze ugruntowana, zwraca uwagę europoseł Sven Mikser.
"Odbudowa Ukrainy powinna służyć integracji europejskiej i nie tworzyć dodatkowych przeszkód, które mogłyby spowalniać ten proces w przyszłości", twierdzi Marcin Korolec.
Kobiety są nieproporcjonalnie dotknięte ubóstwem energetycznym - stan ten może się dodatkowo pogorszyć w cieniu wyniszczającej wojny w Ukrainie, rosnącej inflacji i pogłębiających się nierówności płci.
W Berlinie zakończył się wczoraj 73. Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Berlinale wygrał francuski dokument "Sur l’Adamant". Wyrok jury był rozczarowaniem, co nie zmienia faktu, że festiwal pokazał wiele świetnych produkcji.
Wczoraj zakończył się największy otwarty dla publiczności festiwal filmowy w Europie. Berlinale pokazało …
"Większość europejskich producentów samochodów już zapowiedziało, że do 2035 r. będą produkować wyłącznie auta elektryczne. Niektórzy planują osiągnąć ten cel jeszcze szybciej. Zadaniem Unii Europejskiej jest przygotowanie tej transformacji", twierdzi Frans Timmermans.
Frans Timmermans jest wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej ds. Zielonego Ładu.
"Gdy …
Udaremniona przez służby próba obalenia niemieckiego rządu, planowana przez skrajnie prawicową organizację pokazała, że tajne stowarzyszenia takie jak opisywane przez mistrza ezoterycznych teorii spiskowych Dana Browna, naprawdę istnieją i mogą być niebezpieczne.
Zmiany w unijnej służbie dyplomatycznej są potrzebne, ale ich wprowadzenie wcale nie jest takie proste, uważają eksperci z 'Leuven International and European Studies' Institute (LINES).