Kalendarz

Mar
16
pt
Konferencja: Europa napięć – prawnomiędzynarodowe aspekty ruchów separatystycznych @ Sala A3 w Collegium Iuridicum II przy ulicy Lipowej 4 w Warszawie
Mar 16@10:00 am – 5:00 pm
Konferencja: Europa napięć – prawnomiędzynarodowe aspekty ruchów separatystycznych @ Sala A3 w Collegium Iuridicum II przy ulicy Lipowej 4 w Warszawie

KN Dyplomacji i Prawa UW serdecznie zaprasza do czynnego i biernego udziału w Ogólnopolskiej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej „Europa napięć – prawnomiędzynarodowe aspekty ruchów separatystycznych”, organizowanej jako kontynuacja ubiegłorocznej konferencji pod nazwą „Europa pod napięciem – prawne aspekty przemian politycznych”.

Konferencja odbędzie się dnia 16.03.2018 r. w godz. 9:00-18:00 w Sali A3 Collegium Iuridicum II (ul. Lipowa 4).

Konferencja będzie poświęcona analizie dążeń niepodległościowych, transformacji geopolitycznych oraz tendencji separatystycznych na obszarze Starego Kontynentu, a także implikacjom konfliktów regionalnych dla przyszłości Unii Europejskiej. Prócz trzech paneli studencko-doktoranckich przewidujemy specjalny panel ekspercki. Zaproszonych gości przedstawimy już niebawem.

Zachęcamy do czynnego udziału w konferencji. Osoby zainteresowane prosimy o nadsyłanie abstraktów o objętości do 500 słów na adres konferencja.dip@gmail.com. W swoich pracach prosimy o nawiązanie do jednego z poniższych tematów panelowych:

I. Dokąd zmierzasz Europo? Prawo do samostanowienia narodów w świetle integracji europejskiej.

II. Między autonomią a niepodległością. Tendencje separatystyczne w Europie Zachodniej.

III. Do Katalonii przez Ukrainę – Europa Wschodnia jako przodownik walki o niezależność.

W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska autora abstraktu, nazwy uczelni, wydziału, tytułu pracy oraz wskazanie wybranego tematu. Termin nadsyłania prac upływa 5 marca (poniedziałek). Opłata dla zakwalifikowanych prelegentów wynosi 35 zł. O możliwości wystąpienia na konferencji poinformujemy drogą mailową.

Mar
22
czw
Szczyt Rady Europejskiej
Mar 22 – Mar 23 całodniowy
Mar
23
pt
„Citizenship at its Grassroots – European and Polish Perspective”
Mar 23@9:49 am – Mar 25@10:49 am
"Citizenship at its Grassroots - European and Polish Perspective”

Wydarzenie jest skierowane do młodych Europejczyków w wieku 18 – 30 lat. Językiem roboczym konferencji jest język angielski. Będzie miało formę trzydniowej konferencji, w ramach której odbędą się panele dyskusyjne dotyczące bieżącej sytuacji demokracji w Polsce i w Europie, a także szkolenia, wykłady i warsztaty pozwalające lepiej zrozumieć, jak funkcjonuje demokracja i jaka jest w niej rola obywateli. Planujemy połączyć polską i zagraniczną młodzież z ekspertami, przedstawicielami środowiska akademickiego, politykami, aktywistami, dziennikarzami itp. by dać im możliwość zetknięcia się z różnymi punktami widzenia.

Jako organizacja, której przyświecają demokratyczne wartości AEGEE poprzez konferencję chcemy stworzyć przestrzeń do międzynarodowej dyskusji, dzięki której:
 Zwiększy się świadomość uczestników dotyczącą zasad funkcjonowania demokracji, praworządności oraz ich stanu w Polsce i Europie.
 Uczestnicy zostaną uwrażliweni na postawy obywatelskie i zachęcimy do większego zainteresowania sprawami publicznymi oraz czynnego angażowania się w ich kształtowanie.
 Młodzi ludzie będą w stanie samodzielnie i krytycznie oceniać aktualne wydarzenia społeczno-polityczne;

AEGEE-Warszawa jest lokalnym oddziałem Europejskiego Forum Studentów AEGEE (Association des états généraux des étudiants de l’Europe) – jednej z największych interdyscyplinarnych organizacji studenckich działających w Europie, założonej w 1985 r. w Paryżu. Obecnie zrzesza 13 000 studentów w ponad 200 oddziałach w 40 krajach w Europy, a główna siedziba mieści się w Brukseli. W Polsce, m.in. w Warszawie AEGEE istnieje od 1991 r., obecnie w 11 miastach uniwersyteckich.

Kwi
16
pon
Konferencja „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” @ Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza
Kwi 16 – Kwi 17 całodniowy
Konferencja „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” @ Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza

Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza, Katedra Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Studenckie Koło Naukowe „Eurointegracja” serdecznie zapraszają do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, która odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia 2018 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. 

Więcej informacji: www.instytutpe.pl/konferencja2018

Kwi
26
czw
Personal Democracy Forum CEE 2018 @ Plac Solidarności 1
Kwi 26@10:00 am – Kwi 27@11:30 am
Personal Democracy Forum CEE 2018 @ Plac Solidarności 1

Personal Democracy Forum to platforma wymiany idei oraz doświadczeń aktywistów m.in. regionu Europy Środkowo-Wschodniej zajmujących się zwiększaniem zaangażowania obywatelskiego. Ponadto zależy im na przejrzystości w życiu społecznym i politycznym przy wsparciu nowych technologii. To dwa dni wystąpień prelegenckich, interaktywnych warsztatów i interesujących sesji panelowych.

Więcej informacji pojawi się wkrótce.

Proszę śledzić stronę wydarzenia na facebooku oraz na fanpage Europejskiego Centrum Solidarności.