Kalendarz

Lut
23
pt
Nieformalny szczyt Rady Europejskiej
Lut 23 całodniowy
Lut
28
śr
Konferencja: Jak ożywić Europę? @ Mercure Grand Hotel, ul. Krucza 28, 00-522 Warszawa
Lut 28@2:00 pm – 5:00 pm

Po latach kryzysów Unia Europejska stoi przed wyzwaniem odbudowy zaufania Europejczyków i zniwelowania sporów między państwami członkowskimi. Jak tego dokonać?

Zapraszamy na dyskusję połączoną z prezentacją raportu “Re-energising Europe: A package deal for the EU27”, pakietu propozycji dla ożywienia UE, rezultatu kilkunastomiesięcznych prac dziesięciu instytutów analitycznych z całej Europy.

Program

 13:30 Lunch

14:00 Otwarcie konferencji

Agnieszka Łada, Dyrektor Programu Europejskiego Instytutu Spraw Publicznych

14: 10 Wywiad i dyskusja na temat raportu “Re-energising Europe: A package deal for the EU27” z udziałem:

Janisa Emmanouilidisa, Dyrektora Programowego European Policy Centre

Jacka Kucharczyka, Prezesa Zarządu Instytutu Spraw Publicznych

Prowadzenie: Karolina Zbytniewska, ‎Redaktor naczelna EURACTIV.pl

14:40 Wystąpienie i runda pytań

Herman Van Rompuy, Przewodniczący Rady Europejskiej 2009-2014, Przewodniczący European Policy Centre

Prowadzenie: Agnieszka Łada, Dyrektor Programu Europejskiego Instytutu Spraw Publicznych

15:30 Debata:

Gordon Bajnai, Premier Węgier 2009-2010
Konrad Szymański, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

Rafał Trzaskowski, poseł na Sejm, Platforma Obywatelska

Prowadzenie:  Karolina Lewicka, Dziennikarka TOK FM

Prosimy o rejestrację on-line do 23 lutego

Organizatorzy zapewniają tłumaczenie polsko-angielskie.

 Podczas debaty dostępne będą drukowane wersje raportu.

 Więcej informacji: dominika.michalska@isp.org.pl

Konferencja organizowana w ramach paneuropejskiego projektu New Pact for Europe, który ma na celu promowanie ogólnoeuropejskiej debaty na temat propozycji reform, jakie należy podjąć, aby móc opracować skuteczną odpowiedź na wielowymiarowy kryzys, przed którym stoją Europejczycy. Więcej informacji: https://www.newpactforeurope.eu/
/// @PactforEurope  ///  #ReenergiseEU27

Mar
22
czw
Szczyt Rady Europejskiej
Mar 22 – Mar 23 całodniowy
Mar
23
pt
„Citizenship at its Grassroots – European and Polish Perspective”
Mar 23@9:49 am – Mar 25@10:49 am
"Citizenship at its Grassroots - European and Polish Perspective”

Wydarzenie jest skierowane do młodych Europejczyków w wieku 18 – 30 lat. Językiem roboczym konferencji jest język angielski. Będzie miało formę trzydniowej konferencji, w ramach której odbędą się panele dyskusyjne dotyczące bieżącej sytuacji demokracji w Polsce i w Europie, a także szkolenia, wykłady i warsztaty pozwalające lepiej zrozumieć, jak funkcjonuje demokracja i jaka jest w niej rola obywateli. Planujemy połączyć polską i zagraniczną młodzież z ekspertami, przedstawicielami środowiska akademickiego, politykami, aktywistami, dziennikarzami itp. by dać im możliwość zetknięcia się z różnymi punktami widzenia.

Jako organizacja, której przyświecają demokratyczne wartości AEGEE poprzez konferencję chcemy stworzyć przestrzeń do międzynarodowej dyskusji, dzięki której:
 Zwiększy się świadomość uczestników dotyczącą zasad funkcjonowania demokracji, praworządności oraz ich stanu w Polsce i Europie.
 Uczestnicy zostaną uwrażliweni na postawy obywatelskie i zachęcimy do większego zainteresowania sprawami publicznymi oraz czynnego angażowania się w ich kształtowanie.
 Młodzi ludzie będą w stanie samodzielnie i krytycznie oceniać aktualne wydarzenia społeczno-polityczne;

AEGEE-Warszawa jest lokalnym oddziałem Europejskiego Forum Studentów AEGEE (Association des états généraux des étudiants de l’Europe) – jednej z największych interdyscyplinarnych organizacji studenckich działających w Europie, założonej w 1985 r. w Paryżu. Obecnie zrzesza 13 000 studentów w ponad 200 oddziałach w 40 krajach w Europy, a główna siedziba mieści się w Brukseli. W Polsce, m.in. w Warszawie AEGEE istnieje od 1991 r., obecnie w 11 miastach uniwersyteckich.

Kwi
16
pon
Konferencja „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” @ Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza
Kwi 16 – Kwi 17 całodniowy
Konferencja „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” @ Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza

Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza, Katedra Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Studenckie Koło Naukowe „Eurointegracja” serdecznie zapraszają do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, która odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia 2018 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. 

Więcej informacji: www.instytutpe.pl/konferencja2018

Kwi
26
czw
Personal Democracy Forum CEE 2018 @ Plac Solidarności 1
Kwi 26@10:00 am – Kwi 27@11:30 am
Personal Democracy Forum CEE 2018 @ Plac Solidarności 1

Personal Democracy Forum to platforma wymiany idei oraz doświadczeń aktywistów m.in. regionu Europy Środkowo-Wschodniej zajmujących się zwiększaniem zaangażowania obywatelskiego. Ponadto zależy im na przejrzystości w życiu społecznym i politycznym przy wsparciu nowych technologii. To dwa dni wystąpień prelegenckich, interaktywnych warsztatów i interesujących sesji panelowych.

Więcej informacji pojawi się wkrótce.

Proszę śledzić stronę wydarzenia na facebooku oraz na fanpage Europejskiego Centrum Solidarności.