Kalendarz

Maj
7
pt
Jagiellonian University International Model United Nations
Maj 7 – Maj 9 całodniowy
Jagiellonian University International Model United Nations

Zapraszamy na Jagiellonian University International Model United Nations, konferencja w formacie symulacji posiedzeń Organizacji Narodów Zjednoczonych, organizowana online na jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie w dniach 7-9 maja. W tym roku ONLINE i BEZ OPŁAT.

Przez 3 dni studenci z całego świata będą mieli możliwość rozwinąć swoje umiejętności dyplomatyczne, reprezentując i chroniąc interesy wybranych przez siebie państw, inicjując oraz zawierając umowy strategiczne, w ten sposób trenując także swoje umiejętności negocjacyjne i językowe

JagiMUN 2021 składa się z 5 komitetów ONZ: 

 • Rada Bezpieczeństwa ONZ (Security Council), 
 • Rada Gospodarcza i Społeczna ONZ (Economic and Social Council), 
 • Rada Praw Człowieka (Human Rights Council) 
 • Agencji ONZ ds. Uchodźców (UNHCR)
 • Światowa Organizacja Zdrowia

Poszczególne delegacje działające w przypisanych komitetach będą ze sobą współpracować celem rozwiązania jednego z najważniejszych problemów światowej polityki.

Wyobraź sobie siebie jako dyplomatę i zanurz się w świecie interesujących spotkań i wydarzeń, aplikując na JagiMUN 2021 o tutaj: https://bit.ly/JagiMUN-Delegates-Application

Maj
17
pon
Unia Równości dla osób LGBTIQ. Strategia Komisji Europejskiej walki z homofobią, bifobią i transfobią
Maj 17@10:00 am – 11:30 am
Unia Równości dla osób LGBTIQ. Strategia Komisji Europejskiej walki z homofobią, bifobią i transfobią

LINK DO REJESTRACJI

 

Komisja Europejska wraz z fundacją Global Political Network i redakcją EURACTIV.pl mają zaszczyt zaprosić na konferencję online pt. „Unia Równości dla osób LGBTIQ. Strategia Komisji Europejskiej walki z homofobią, bifobią i transfobią”.
17 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii. Z tej okazji Komisarz UE ds. Równości, Helena Dalli zaprezentuje pierwszą w historii UE Strategię na rzecz równości osób LGBTIQ na lata 2020-2025. Zaproszeni paneliści będą dyskutować na temat propozycji Komisji Europejskiej i obecnej sytuacji osób LGBTIQ w Polsce i w Europie.
PANELIŚCI:
 • HELENA DALLI – Komisarz UE ds. Równości
 • PETER HUMMELGAARD THOMSEN – Duński Minister ds. Pracy i Równouprawnienia
 • ADAM BODNAR – Rzecznik Praw Obywatelskich
 • ANDRZEJ STAMBULSKI – Przewodniczący Rady Miejskiej w Szprotawie – miasta, które przyjęło deklarację w sprawie solidarności z osobami LGBT+
 • ANNA MARIA ŻUKOWSKA – Wiceprzewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Równouprawnienia Społeczności LGBT+
 • IDA MICKIEWICZ-FLORCZAK – Prezeska Fabryki Równości
PROWADZĄCA:
 • KAROLINA ZBYTNIEWSKA – Redaktor naczelna EURACTIV.pl
Dyskusja odbędzie się w języku polskim i angielskim z tłumaczeniem symultanicznym.
Transmisja na żywo: Facebook, YouTube, Twitter
Program:
10:00 – 11:10 – Dyskusja panelowa
11:10 – 11:30 – Sesja Q&A
Wrz
20
pon
Konferencja naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”
Wrz 20@9:00 am – Wrz 21@6:00 pm
Konferencja naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”

Komitet Naukowy oraz Komitet Organizacyjny VI Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” w imieniu organizatorów: Instytutu Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza, Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Zakładu Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym „Eurointegracja” serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu.

Celem Konferencji jest wniesienie wkładu w dyskusję naukową i ekspercką dotyczącą polityki energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz szeroko pojętego sektora energii.
Wierzymy, że poprzez obrady z udziałem naukowców, ekspertów, przedstawicieli administracji publicznej, spółek energetycznych, organizacji pozarządowych oraz dziennikarzy gospodarczych i studentów, przyczynimy się do rozwoju dorobku naukowego
w tym obszarze wiedzy.
Planujemy, aby tematyka 6 edycji Konferencji stanowiła kontynuację podjętej dotychczas we wcześniejszych edycjach dyskusji naukowej. Dostrzegając zmieniające się uwarunkowania polityczne, ekonomiczne i technologiczne będziemy rozmawiać o projektach energetycznych, które mogą być dźwignią rozwoju gospodarczego. Chcemy szukać odpowiedzi, w jaki sposób tworzyć źródła przewag konkurencyjnych przez państwo, a także przedsiębiorstwo.
Podczas VI Konferencji poruszone zostaną tematy związane z kształtowaniem oraz realizacją założeń polityki klimatycznej. W trakcie paneli plenarnych i tematycznych omówimy zagadnienia dotyczące zastosowania nowoczesnych technologii w elektroenergetyce, odnawialnych źródeł energii, możliwości ich popularyzacji, zalet płynących z ich stosowania oraz regulacji prawnych. Prelegenci omówią również kwestie eksploatacji surowców energetycznych i ich wpływ na zanieczyszczenie oraz stan środowiska naturalnego.
Organizatorzy przewidują również udział osób prezentujących referaty dotyczące: technologii wodorowych, efektywności energetycznej, materiałów energooszczędnych, elektromobilności, gazomobilności, polityki energetycznej w świetle działań międzynarodowych, niskoemisyjnej gospodarki i jej implikacji w ramach regulacji energii.

 

Konferencja kierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych:

 • studentów,
 • doktorantów,
 • pracowników naukowych
 • oraz przedsiębiorstw z całej Polski.
EURACTIV.pl jest patronem medialnym wydarzenia.