EURACTIV.com Home EURACTIV.com Wszystko
Węgry traktują sytuację jako środek do uzyskania środków z Funduszu Odbudowy.
Minister odrzucił zarzuty prezydenta Turcji, jakoby Finlandia i Szwecja stanowiły bezpieczną przystań dla Kurdów z Partii Pracujących Kurdystanu,
Po tym, jak pod koniec lutego Rosja napadła na Ukrainę, na Litwie odnotowano znaczący wzrost liczby ataków cybernetycznych.
Proponowane środki zaradcze są jednak kontrowersyjne.
Nie ma sensu rozmawiać z Władimirem Putinem, jeśli naprawdę chcemy, by zrozumiał, że jest izolowany, powiedziała w rozmowie z EURACTIV Kaja Kallas.
Finlandia musi wypracować "profesjonalną podstawę" w kwestii przyszłych relacji z Rosją, stwierdził fiński prezydent Sauli Niinistö.
Tym samym Szwecja odstąpiła od polityki nieangażowania się w sojusze wojskowe, która od dekad pozostawała jej cechą charakterystyczną.
Unia Europejska powinna otworzyć swoje drzwi dla Ukrainy, powiedziała w rozmowie z EURACTIV przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola.
Tymczasem w środę Rosja nałożyła sankcje na zagraniczne spółki zależne Gazpromu.
Są one niezbędne, by niektóre zalecenia Konferencji w sprawie przyszłości Europy zostały wprowadzone w życie.
Mniej niż połowa populacji jest przekonana, że jest ona w stanie samodzielnie odeprzeć atak potężnego militarnie państwa.
Szef holenderskiego rządu zapewnił ukraińskich parlamentarzystów, że zarówno Holandia, jak i "inni członkowie europejskiej rodziny" stoją ramię w ramię z Ukrainą.
Komisja Europejska planuje przedstawić wart 195 mld euro plan zaprzestania importu rosyjskich paliw kopalnych do 2027 r.
Według ostatnich doniesień, Londyn chce zrezygnować z części jego założeń.
Specjalna Rada ma zbliżać UE i USA w kwestiach związanych z globalnym handlem i nowymi technologiami.
Bułgaria będzie otrzymywać skroplony gaz zza oceanu. Amerykański surowiec ma być tańszy od tego, który Bułgaria kupowała w Rosji.
Wielka Brytania podpisała porozumienie o wzajemnych gwarancjach bezpieczeństwa ze Szwecją i Finlandią.
Nowe propozycje mają być częścią planów UE mających na celu zmniejszenie zależności od rosyjskiej energii po inwazji na Ukrainę.
Dania opowiada się przeciwko zmianom w unijnych traktatach przed referendum dotyczącym klauzuli opt-out (wyłączenia) w sprawie obronności.
Unia musi patrzeć dalej niż trwająca wojna w Ukrainie i powinna wzmacniać globalne partnerstwa, uważa fińska komisarz.
Wcześniej był on przeciwnikiem przyłączenia się Szwecji do Sojuszu.
Obaj przywódcy zapowiedzieli, że chcą zintensyfikować dwustronne konsultacje w sprawie reformy UE i mówić w tej sprawie jednym głosem.
Według tureckiego wiceministra spraw zagranicznych, gdyby Turcja wstąpiła do UE wiele lat temu, doprowadziłoby to do silniejszego odstraszania ze strony Zachodu.
Tymczasem kolejne kraje UE stają się coraz bardziej sceptyczne wobec założeń 6. pakietu sankcji.
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij
tutaj .
Zgadzam się