Anna Tatarak

Dziś zaczyna się szczyt klimatyczny w Marrakeszu

W stolicy Maroka Marrakeszu rozpoczął się dziś światowy szczyt poświęcony walce z negatywnymi skutkami zmian klimatu, tzw. COP22. Wezmą w nim udział przedstawiciele wszystkich państw na świecie.
Demokracja 04-11-2016

Populiści rosną w siłę

Europejskie partie populistyczne i ksenofobiczne rosną w siłę. Ich popularność jest efektem niechęci społeczeństw wobec dotychczasowych rządów i strachu przed przyszłością. Na umacnianie się tego trendu wpływają również wydarzenia, które obserwujemy w ostatnim czasie na arenie międzynarodowej.
Polityka społeczna 04-11-2016

Grecja obniża emerytury

Od wczoraj (3 listopada) na ulicach Aten trwa strajk seniorów, w którym sprzeciwiają się oni obniżenia ich dotychczasowych emerytur. Zmiany te zapowiedział obecny lewicowy rząd Aleksisa Tsiprasa. Strajk ma potrwać nieprzerwanie do 8 listopada.
Polityka społeczna 03-11-2016

Bezrobocie wśród młodych wciąż wysokie, mimo unijnej pomocy

W 2012 roku Unia Europejska (UE) zainicjowała program ,,Gwarancja dla Młodych” skierowany do osób poniżej 25 roku życia. Miał on na celu pomóc osobom pozostającym ponad 4 miesiące bezrobotnym w kontynuowaniu nauki, znalezieniu pracy czy podjęciu praktyki lub szkolenia.