AFP

Syryjscy uchodźcy na terenie Grecji, styczeń 2017 r., źródło Flickr
Migracje 10-01-2018

Uchodźcy tematem szczytu Club Med

Głowy państw i rządów Club Med – 7 europejskich krajów śródziemnomorskich – spotkają się dziś wieczorem w Rzymie, by dyskutować o tzw. kryzysie migracyjnym.   W stolicy Włoch spotkają się dziś wieczorem liderzy Cypru, Francji, Grecji, Hiszpanii, Malty, Portugalii i...
Migracje 25-01-2017

Malta chce ograniczyć migrację z Libii

Joseph Muscat, premier Malty, sprawującej obecnie prezydencję w Radzie UE, twierdzi że nadchodzącą wiosną Europie grozi kolejna fala migracji, którą należy możliwie ograniczyć.
Gospodarka 19-01-2017

Brexit: Goldman Sachs też w Polsce?

Instytucje finansowe w Wlk. Brytanii zaczynają szykować się na Brexit. Część z nich planuje przenieść się na kontynent.
Gospodarka 12-01-2017

Davos: „Nie obwiniajmy globalizacji o całe zło”

Klaus Schwab, inicjator corocznego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, znany jako zwolennik globalizacji, częściowo przyznaje rację jej krytykom. Jednocześnie zastrzega, że nie jest ona jedyną przyczyną problemów na świecie.
Demokracja 09-01-2017

Turcja: Kolejne 8 tys. osób zwolnionych w ramach czystek

W sobotę (7 stycznia) władze Turcji zdecydowały o zwolnieniu blisko 8,4 tys. urzędników oraz o zamknięciu ponad 80 stowarzyszeń, w tym klubów sportowych. Jest to kolejny etap czystek prowadzonych po nieudanym zamachu z 15 lipca 2016 r.
Migracje 04-01-2017

Włochy: imigranci wzięli zakładników

Imigranci z Afryki Subsaharyjskiej uwięzili personel w budynku urzędu do spraw przyjmowania cudzoziemców w północnych Włoszech. Do zdarzenia doszło w trakcie zamieszek po śmierci 25-letniej kobiety.

Stoltenberg: Szczyt NATO-Rosja już w poniedziałek

W najbliższy poniedziałek (19 grudnia) NATO przeprowadzi serię formalnych rozmów z Rosją. Mają one dotyczyć bezpieczeństwa w Europie oraz konfliktu na Ukrainie.
Gospodarka 15-12-2016

Unia uratuje włoskie banki przed upadkiem?

Wczoraj (14 grudnia), przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zadeklarował, że kryzys bankowości we Włoszech jest możliwy do zażegnania. Obiecał wsparcie ze strony Unii.
Polityka regionalna 08-12-2016

Brexit nie później niż w marcu

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May doszła do porozumienia z parlamentem w sprawie rozpoczęcia procedury wyjścia z UE. Warunkiem jest przedstawienie strategii negocjacyjnej.
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, źródło: tccb.gov.tr

Erdoğan: Głosowanie Parlamentu Europejskiego w sprawie Turcji „bezwartościowe”

Prezydent Turcji Recep Tayiip Erdoğan oświadczył, że uważa głosowanie PE w sprawie zamrożenia negocjacji akcesyjnych z Turcją za „bezwartościowe”, ostro krytykując politykę UE wobec Turcji i oskarżając ją o wspieranie terroryzmu. Potępianie swoich rządów jako „dyktatorskich” uznaje za hipokryzję.