Zespół

Karolina Zbytniewska, redaktor naczelna (zbytniewska@euractiv.pl)

Karolina Zbytniewska

Z wykształcenia europeistka i amerykanistka, kończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim i w Anglii, z erasmusowym epizodem na Freie Universitaet w Berlinie. Po doświadczeniach w Parlamencie Europejskim, Ministerstwie Środowiska, a także w licznych mediach w charakterze dziennikarki freelancera, z EurActiv.pl związała się w 2010 r. Na początku jako dziennikarka, potem również dyrektor zarządzająca i redaktor naczelna. Jej analizy, opinie i wywiady publikowane są jednocześnie przez anglojęzyczny serwis ogólnoeuropejski EurActiv.com. Karolina często reprezentuje redakcję w radiu i telewizji w charakterze eksperta ds. europejskich, amerykańskich i międzynarodowych.

 

Barbara Bodalska, starsza redaktor (bodalska@euractiv.pl)

Barbara Bodalska

Starsza redaktor EurActiv.pl, związana z naszym serwisem od początku jego istnienia. Jest absolwentką socjologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz wieloletnim pracownikiem naukowo-dydaktycznym na warszawskiej Akademii Medycznej. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w latach 90. XX w., niemal od początku zajmując się sprawami zagranicznymi i tematyką europejską. Pracowała jako redaktor m.in. w Radiu Zet, „Obserwatorze Codziennym” oraz Polskim Radiu. Następnie na 12 lat związała się z Polską Agencją Prasową, gdzie przybliżała Polakom bieżące wydarzenia europejskie i działalność instytucji unijnych jako redaktor naczelna serwisu EuroPAP. To laureatka nagrody „Europejskie Pióro 2005” przyznawanej dla dziennikarzy promujących tematykę europejską. W 2015 r. została odznaczona przez ambasadora Francji w Polsce Pierre`a Buhlera Narodowym Orderem Zasługi dla Francji.

 

Krzysztof Kokoszczyński, starszy dziennikarz/redaktor (kokoszczynski@euractiv.pl)

Krzysztof Kokoszczyński

Krzysztof jest starszym redaktorem naszego serwisu. Z wykształcenia jest politologiem i wschodnioznawcą, kończył studia w Kanadzie i na Uniwersytecie Oksfordzkim w Wlk. Brytanii, obecnie pracuje nad doktoratem z dziedziny nauk ekonomicznych na Akademii im. Leona Koźmińskiego. Do kraju wrócił w 2013 r. i od tego czasu związany jest z redakcją EurActiv.pl, gdzie zaczynał jako redaktor newsów. Krzysztof nadzoruje wszelkie aktualne tematy związane z Unią Europejską, koncentrując się na relacjach zewnętrznych i globalnych partnerach UE, polityce wewnętrznej w państwach członkowskich oraz kwestiach energetycznych i gospodarczych. Krzysztof jest częstym komentatorem spraw europejskich i międzynarodowych w radiu i telewizji.

 

 

Magdalena Świderska, communications manager (swiderska@euractiv.pl)

Magdalena Świderska

Magdalena jest naszym menedżerem ds. komunikacyjnych. To absolwentka politologii na Uniwersytecie Warszawskim z doświadczeniem w służbie dyplomatycznej. Z EurActiv.pl związana jest od 2015 r. W swojej codziennej pracy Magda zajmuje się koordynacją działań z zakresu komunikacji wewnętrznej z ogólnoeuropejską siecią EurActiv (jesteśmy obecni w 12 europejskich stolicach), a szczególnie z siedzibą główną w Brukseli. Zajmuje się także koordynacją projektów komunikacyjnych (konferencje eksperckie, raporty ekspercko-informacyjne, kampanie informacyjne). Ponadto wspiera zespół redakcyjny w jego bieżących sprawach.

 

Maria Graczyk, współzałożycielka EurActiv.pl & starsza redaktor (graczyk@euractiv.pl)

 

Współpraca korektorska

Mariola Niedbał (mariola_en@go2.pl)

 

Współpraca przy projektach graficznych

miazgastudio.com

 

EurActiv.pl jest polską odsłoną europejskiej sieci portali informacyjnych EurActiv, opisującej rzeczywistość europejską z perspektywy 12 państw Europy w 12 językach. Codziennie publikujemy autorskie artykuły prasowe dotyczące najważniejszych spraw europejskich, ale też krajowych, dziś już nieodłącznie powiązanych z unijnymi.