Nabór na staże w Biurze Informacyjnym Wielkopolski w Brukseli na wrzesień i październik 2017 r.

źródło: materiały BIWW

Kiedy:
Lipiec 24, 2017 – Październik 31, 2017 całodniowy
2017-07-24T00:00:00+00:00
2017-11-01T00:00:00-01:00
Gdzie:
Rue Montoyer 21
1000 Brussels

Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli jest częścią Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Jego głównym zadaniem jest informowanie podmiotów w Wielkopolsce o najważniejszych wydarzeniach w Unii Europejskiej, zmianach w prawodawstwie unijnym, programach i inicjatywach umożliwiających finansowanie projektów w regionie. Ponadto, Biuro reprezentuje interesy Wielkopolski w UE przekazując postulaty i stanowiska instytucjom unijnym oraz wspiera lokalne podmioty w pozyskiwaniu informacji na temat możliwości finansowania projektów z programów UE.

Okres jesienny w Brukseli to jeden z najciekawszych momentów w roku, podczas którego instytucje UE, przedstawicielstwa miast i regionów oraz innych partnerów organizują wiele wydarzeń. Ich tematyka jest bardzo zróżnicowana, dlatego stażysta ma szansę zapoznać się z działaniami instytucji unijnych oraz planowanymi inicjatywami w interesującym go obszarze. Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego jest aktywnie zaangażowane w organizację i współorganizację różnego typu inicjatyw i wydarzeń o charakterze międzynarodowym, a także w promocję województwa w Brukseli i prezentowanie postulatów regionalnych na forum UE. Jest to doskonała możliwość na zapoznanie się od strony praktycznej z funkcjonowaniem Unii Europejskiej, nawiązanie wielu międzynarodowych kontaktów oraz zdobycie bogatego doświadczenia.

Osoby chętne do odbycia stażu proszone są o przesłanie CV i listu motywacyjnego w języku polskim na adres izabela.gorczyca@wielkopolska.eu. Głównym wymogiem wobec kandydatów na staż jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca udział w wydarzeniach i spotkaniach oraz dokonywanie tłumaczeń pisemnych. Preferencje podczas rekrutacji mają mieszkańcy Wielkopolski oraz studenci i absolwenci wielkopolskich uczelni. Staże są bezpłatne, czas trwania to zazwyczaj jeden miesiąc, ale istnieje możliwość jego przedłużenia.

Więcej informacji TUTAJ