IX Kongres Kobiet w Poznaniu

Kiedy:
Wrzesień 9, 2017 – Wrzesień 10, 2017 całodniowy
2017-09-09T00:00:00+02:00
2017-09-11T00:00:00+02:00
Gdzie:
ul. Głogowska 14
Poznań
Koszty:
Bez opłat

W dniach 9-10 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się

IX Kongres Kobiet. Kobiety z całej Polski przyjadą do Poznania, by debatować o polityce, ekologii, kulturze, macierzyństwie, o swoich prawach, a także wielu innych ważnych dla nich problemach. To będzie pierwszy Ogólnopolski Kongres Kobiet organizowany poza Warszawą.

Już od dziewięciu lat kobiety z całej Polski, z różnych środowisk i różnych zawodów spotykają się, aby porozmawiać o ważnych problemach obywatelskich, społecznych, edukacyjnych i politycznych. Misją Kongresu jest działanie na rzecz realnej równości kobiet i mężczyzn oraz budowanie solidarności kobiet.

W ramach Kongresu Kobiet w Poznaniu odbędą się dwie sesje plenarne poświęcone polityce światowej i krajowej oraz tematom ważnym i aktualnym. Oprócz nich będzie 15 centrów tematycznych, w tym m.in. gospodarka, edukacja, zdrowie, polityka, kultura, macierzyństwo, feminizm czy ekologia oraz sprawy duchowe. Nad szczegółami programu organizatorki będą pracowały w Poznaniu. Udział w Kongresie Kobiet jest bezpłatny, jedynym warunkiem jest zarejestrowanie się. Rejestracja jest dostępna TUTAJ 

Stowarzyszenie Kongres Kobiet powstało 28 stycznia 2010 roku. Stanowi instytucjonalną emanację Kongresu Kobiet. Główne cele Stowarzyszenia: podejmowanie wszelkich działań, mających na celu propagowanie idei Kongresu Kobiet, m.in. aktywizację zawodową, polityczną i samorządową kobiet oraz wspieranie kobiet w podejmowanej przez nie działalności.