W skrócie:
1629 umów w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego o łącznej wartości dofinansowania około 4 mld zł podpisze do końca roku z beneficjentami zarząd województwa małopolskiego – podały w środę media elektroniczne.

Do 28 grudnia w Małopolsce ogłoszono 50 konkursów, z czego 40 zakończono, sześć jest nadal otwartych, a projekty w ramach ośmiu zamkniętych konkursów są właśnie oceniane.

Na wsparcie wybranych dotychczas1822 projektów do dofinansowania w ramach MRPO przeznaczono ponad 4,26 mld zł.

Już wypłacono ponad 1,8 mld zł, a do końca roku rozliczonych ma być 1,66 mld zł pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - czyli ok. 31 proc. wszystkich pieniędzy unijnych przyznanych Małopolsce.

"Wyniki, które udało nam się osiągnąć, przekraczają ambitne plany założone przez zarząd województwa na początku roku" – zwrócił w środę uwagę marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa.

Podkreślił, że taki wynik jest zasługą setek beneficjentów, którzy realizowali inwestycje. "To przełoży się na rozwój gospodarczy naszego regionu, który mocno ucierpiał w wyniku tegorocznej powodzi" – przewiduje marszałek.

W środę władze małopolski podpisały tysięczną umowę o dofinansowanie projektu wspierającego rozwój przedsiębiorczości w ramach MRPO.  Zawarto ją z firmą poligraficzną Spirallo z Brzeszcz, która - jak wyjaśnił jej właściciel Robert Małecki - unijną dotację w wysokości prawie 119 tys. zł przeznaczy na zakup dwóch maszyn introligatorskich.

Małopolska ma do rozdysponowania w ramach programu regionalnego 1,29 mld euro.

© EurActiv 2003-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.