Praca i praktyki

EURACTIV.PL poszukuje ambitnej, pełnej energii i zaangażowana osoby, która dołączy do naszego zespołu na stanowisko Asystent/Asystentka ds. Komunikacji.

EURACTIV tworzą ludzie, którzy inspirują się nawzajem poprzez entuzjazm i pozytywną energię. Oferujemy ciekawą i pełną wyzwań pracę w europejskiej atmosferze.  Dołączając do naszego zespołu będziesz miał/a możliwość pokazać swoją kreatywność, współtworzyć wizerunek firmy i sprawdzić się w roli redaktora, dziennikarza, tłumacza czy project managera.

Zakres obowiązków:

– współpraca z zagranicznymi oddziałami EURACTIV, w szczególności z centralą w Brukseli

– tworzenie materiałów marketingowych, informacji prasowych, prezentacji multimedialnych na potrzeby firmy

– współpraca przy realizacji projektów (organizacja debat eksperckich, spotkań tematycznych, projektów redakcyjnych i in.)

– zarządzanie zawartością strony i obsługa social media

– rekrutacja i organizacja pracy praktykantów i stażystów

– prace administracyjne, koordynacja obiegu dokumentów, prowadzenie kalendarza spotkań, dokonywanie zamówień na potrzeby firmy, współpraca z zewnętrznymi firmami wykonawczymi, sporządzanie dokumentacji projektowej

– redakcja tekstów do publikacji na stronie oraz tłumaczenia PL/ENG i ENG/PL artykułów i wywiadów

– bieżące wsparcie zespołu

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe lub w trakcie studiów (nauki humanistyczne, PR, marketing, reklama)
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • zainteresowanie bieżącą polityką i sprawami europejskimi
  • kreatywność
  • komunikatywność oraz umiejętność budowania relacji
  • samodzielność w wykonywaniu powierzonych zadań
  • wielozadaniowość
  • energia, odwaga i chęć wychodzenia ze strefy komfortu

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres euractiv@euractiv.pl. W treści maila napisz, dlaczego chciałbyś z nami pracować.

ZAPRASZAMY NA PRAKTYKI DO EURACTIV.PL

Oferujemy praktyki: dziennikarskie, tłumaczeniowe i z zakresu komunikacji osobom, które chcą się rozwijać i są gotowe na nowe wyzwania. W naszym zespole cenimy sobie rzetelność, pracowitość oraz otwarty umysł.

Praktyki trwają od miesiąca do trzech i mają miejsce w siedzibie EURACTIV.pl (ul. Noakowskiego 10/38). Wymagana jest dyspozycyjność min. 20 godzin w tygodniu oraz dobra znajomość języka angielskiego. Mile widziane dodatkowe języki obce.

Aktualnie poszukujemy dziennikarzy-stażystów do odbycia praktyki we wrześniu, październiku lub listopadzie 2017 r.

Jaki będzie Twój zakres obowiązków?

Pisanie własnych tekstów na aktualne unijne tematy, które publikowane będą na stronie EURACTIV.pl, redakcja tekstów innych członków zespołu, współtworzenie dłuższych tekstów redakcyjnych, obsługa zarządzania zawartością strony oraz udział w przygotowaniu materiałów konferencyjnych.

Prosimy o nadesłanie CV na adres: euractiv@euractiv.pl

Dodatkowym atutem będzie stworzenie własnego artykułu związanego z tematyką naszego portalu lub zaprezentowanie przetłumaczonego, dowolnego artykułu ze strony www.euractiv.com. Na tej podstawie skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. W mailu proszę zaznaczyć, od kiedy mogłabyś/mógłbyś rozpocząć praktyki.

Zachęcamy do jak najszybszego przesłania zgłoszenia – ilość miejsc jest ograniczona.

Poznaj opinię naszych byłych praktykantów o pracy w EURACTIV.pl

Kinga Jaromin

Moja praktyka w EURACTIV Polska polegała na koordynowaniu projektu „Team Europe goes Oxford”, czyli cyklu debat oksfordzkich dla studentów uczelni, które odbywały się w ośmiu polskich miastach. W czasie trwania projektu blisko współpracowałam z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie i we Wrocławiu, z siecią ekspertów Team Europe oraz z Centrami Dokumentacji Europejskiej.

Projekt był bardzo ambitny i pozwolił mi na rozwinięcie wielu ważnych umiejętności, a przy tym dał szansę na nawiązanie ciekawych kontaktów. Niezależność, którą mogłam się cieszyć w wykonywaniu swoich obowiązków pozwoliła mi kształtować charakter całego projektu, co dało mi sporo satysfakcji. Odpowiedzialne zadania, możliwość wprowadzania swoich pomysłów w życie, a przy tym świetna atmosfera w pracy to najważniejsze cechy praktyki w EURACTIV, którą serdecznie polecam.

Patrycja Grzybowska

 „Może zabrzmi to banalnie, ale praktyki w EURACTIV pozwoliły mi rozwinąć skrzydła! Mogłam pogłębiać wiedzę w mojej ulubionej dziedzinie – energetyce, a jednocześnie sprawdzić się w innych tematach, jak np. rynek wewnętrzny, polityka społeczna, czy zagraniczna UE. Przygotowując teksty nauczyłam się także wykorzystywać dane z tabel i wykresów, które wcześniej jak każdego humanistę mnie przerażały. Dziś, pracując jako PR Manager w agencji Prime Time PR, wykorzystuję tę umiejętność przygotowując artykuły dla klientów z różnych branż.”

Iza Pierzchała

„Staż w EURACTIV to jak na razie najciekawsze doświadczenie w moim życiu zawodowym. Już w pierwszym tygodniu pracy zostałam obdarzona zaufaniem zespołu i miałam szansę być uczestnikiem inspirujących konferencji. Redakcja EURACTIV pozwala na szybki rozwój, a to dzięki różnorodności zadań – nauczyłam się jak pisać dobre artykuły informacyjne, jak stawiać trafne pytania w wywiadach, jak przygotować ofertę biznesową, jak zorganizować konferencję, czy poprowadzić własny projekt z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. Dowiedziałam się, jakie to cudowne uczucie napisać artykuł z komisji sejmowej szybciej niż wszystkie inne redakcje! Za szczególnie cenne uważam doświadczenie międzynarodowe, ponieważ EURACTIV jest siecią europejskich redakcji, dzięki czemu często współpracuje z dziennikarzami z innych krajów przy realizacji projektów. Dzięki EURACTIV odważyłam się rozmawiać z ludźmi i stawiać przed sobą coraz większe wyzwania!”

Kinga Prokop

Studiuję dziennikarstwo, ale żadne zajęcia nie dały mi tyle praktycznych umiejętności z zakresu pisania co staż w EURACTIV.pl. W trakcie moich praktyk tłumaczyłam i pisałam własne teksty z zakresu szeroko pojętych stosunków międzynarodowych. Praca w redakcji dała mi niezbędne umiejętności warsztatowe, jak znajomość zasad konstruowania poprawnego tekstu informacyjnego. W czasie praktyk w EURACTIV zyskałam jednak znacznie więcej. Poszerzyłam swoją wiedzę o świecie i zachodzących w nim procesach, a także wyrobiłam w sobie ważne w zawodzie dziennikarza cechy: sumienność, rzetelność i skrupulatność. Dzięki EURACTIV udało mi się też wyjechać do Brukseli gdzie mogłam na własne oczy zobaczyć miejsca w których zapadają istotne dla losów Unii Europejskiej decyzje i poznać ludzi, którzy je podejmują.