Praca i praktyki

ZAPRASZAMY NA PRAKTYKI DO EURACTIV.PL

Oferujemy praktyki: dziennikarskie, tłumaczeniowe i z zakresu komunikacji osobom, które chcą się rozwijać i są gotowe na nowe wyzwania. W naszym zespole cenimy sobie rzetelność, pracowitość oraz otwarty umysł.

Praktyki trwają od miesiąca do trzech i mają miejsce w siedzibie EurActiv.pl (ul. Noakowskiego 10/38). Wymagana jest dyspozycyjność 35-40 godzin w tygodniu oraz dobra znajomość języka angielskiego. Mile widziane dodatkowe języki obce.

Jaki będzie Twój zakres obowiązków?

Możesz wybrać jedną z trzech ścieżek:

PRAKTYKI TŁUMACZENIOWE: tłumaczenie i redakcja tekstów naszych europejskich partnerów, obsługa zarządzania zawartością strony oraz udział w przygotowaniu materiałów konferencyjnych.

PRAKTYKI DZIENNIKARSKIE: pisanie własnych tekstów na aktualne unijne tematy, redakcja tekstów innych członków zespołu, współtworzenie dłuższych tekstów redakcyjnych, obsługa zarządzania zawartością strony oraz udział w przygotowaniu materiałów konferencyjnych.

PRAKTYKI KOMUNIKACYJNE: zarządzanie social media, prace administracyjne, obsługa zarządzania zawartością strony, redakcja tekstów, pozyskiwanie grantów, pisanie informacji prasowych, organizacja eventów, a także udział w konferencjach.

 

Poznaj opinię naszych byłych praktykantów o pracy w EurActiv.pl

 

Kinga Jaromin

Kinga Jaromin

Moja praktyka w Euractiv Polska polegała na koordynowaniu projektu „Team Europe goes Oxford”, czyli cyklu debat oksfordzkich dla studentów uczelni, które odbywały się w ośmiu polskich miastach. W czasie trwania projektu blisko współpracowałam z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie i we Wrocławiu, z siecią ekspertów Team Europe oraz z Centrami Dokumentacji Europejskiej.

Projekt był bardzo ambitny i pozwolił mi na rozwinięcie wielu ważnych umiejętności, a przy tym dał szansę na nawiązanie ciekawych kontaktów. Niezależność, którą mogłam się cieszyć w wykonywaniu swoich obowiązków pozwoliła mi kształtować charakter całego projektu, co dało mi sporo satysfakcji. Odpowiedzialne zadania, możliwość wprowadzania swoich pomysłów w życie, a przy tym świetna atmosfera w pracy to najważniejsze cechy praktyki w Euractiv, którą serdecznie polecam.

Patrycja Grzybowska

patrycja-grzybowska

Patrycja Grzybowska
„Może zabrzmi to banalnie, ale praktyki w Euractiv.pl pozwoliły mi rozwinąć skrzydła! Mogłam pogłębiać wiedzę w mojej ulubionej dziedzinie – energetyce, a jednocześnie sprawdzić się w innych tematach, jak np. rynek wewnętrzny, polityka społeczna, czy zagraniczna UE. Przygotowując teksty nauczyłam się także wykorzystywać dane z tabel i wykresów, które wcześniej jak każdego humanistę mnie przerażały. Dziś, pracując jako PR Manager w agencji Prime Time PR, wykorzystuję tę umiejętność przygotowując artykuły dla klientów z różnych branż.”

Iza Pierzchała

  Iza Pierzchała

„Staż w EurActiv to jak na razie najciekawsze doświadczenie w moim życiu zawodowym. Już w pierwszym tygodniu pracy zostałam obdarzona zaufaniem zespołu i miałam szansę być uczestnikiem inspirujących konferencji. Redakcja EurActiv pozwala na szybki rozwój, a to dzięki różnorodności zadań – nauczyłam się jak pisać dobre artykuły informacyjne, jak stawiać trafne pytania w wywiadach, jak przygotować ofertę biznesową, jak zorganizować konferencję, czy poprowadzić własny projekt z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. Dowiedziałam się, jakie to cudowne uczucie napisać artykuł z komisji sejmowej szybciej niż wszystkie inne redakcje! Za szczególnie cenne uważam doświadczenie międzynarodowe, ponieważ EurActiv jest siecią europejskich redakcji, dzięki czemu często współpracuje z dziennikarzami z innych krajów przy realizacji projektów. Dzięki EurActiv odważyłam się rozmawiać z ludźmi i stawiać przed sobą coraz większe wyzwania!”